zapalniczka

Zippo to jedna z najpopularniejszych na całym świecie marek zapalniczek. Cieszy się dużym zainteresowaniem również w naszym kraju. Zapalniczki benzynowe Zippo są w wysokim stopniu użyteczne i długotrwałe, a dla wielu osób są to wręcz zapalniczki kolekcjonerskie. Jeśli przygotowujesz się do zakupu swojej pierwszej zapalniczki benzynowej Zippo – poniżej udzielamy kilku podpowiedzi w tym temacie. Dowiesz się na czym polega mechanizm działania zapalniczek Zippo, jak o nie dbać oraz jak poradzić sobie w przypadku awarii zapalniczki.

Zapalniczki Zippo – w telegraficznym skrócie

Nowo zakupiona zapalniczka powinna być pokryta naklejkami lub hologramami, które można usunąć z jej korpusu. Najlepiej w tym celu użyć waty nasączonej benzyną, która usunie pozostałości kleju. W przypadku ich pozostawienia – może dojść do powolnego odbarwienia opakowania.

W następnym kroku należy wyjąć knot z obudowy, odkręcić śrubkę od sprężyny (uważając, by nie wyskoczyła!) i usunąć kamień oraz filcową wkładkę. Za pomocą pęsety należy usunąć waciki oraz wyprostować knot, bądź też wygiąć go do kształtu litery S. Wiele osób korzysta ze zwykłej waty kosmetycznej w celu optymalnego ułożenia knota. Odpowiednio wyprofilowany – pozwala uzyskać równomierny, prosty płomień.

Benzynowe zapalniczki Zippo powinny posiadać knot długości krótszej niż sama wysokość komina. Powinien sięgać zaledwie na 4/5 jego długości. Dzięki temu proces palenia będzie przebiegał regularnie i bez większych problemów.

Kilka porad w korzystaniu z zapalniczki Zippo

Korzystanie z zapalniczki Zippo jest bardzo łatwe i nie wymaga specjalnego przygotowania. Warto jednak wiedzieć, jak często należy wymieniać lub podciągać knot oraz uzupełniać benzynę. Są to kluczowe sprawy dla utrzymania zapalniczek w prawidłowym stanie.

Zacznijmy od wymiany knota. Należy podcinać go dopiero gdy zapalniczka zacznie sprawiać problemy z płomieniem. Ewentualnie, gdy knot stanie się nadmiernie postrzępiony – wówczas warto go przyciąć lub wymienić. Najczęściej, dzieje się to rzadziej niż co pół roku (przy regularnym korzystaniu z zapalniczki). Całkowita wymiana knota w zapalniczce następuje po około 2-3 latach eksploatacji.

Napełnianie zapalniczki jest niezwykle ważne, gdyż przeciwnie do zapalniczek gazowych – nie są one w pełni szczelne. Benzyna może z łatwością parować przez otwory i szczeliny. Napełnianie powinno odbywać się zgodnie z indywidualnym tempem zużycia benzyny w zapalniczce. Puszki z benzyną możesz zakupić na: https://zapalniczki.eu/.

Zaleca się używanie oryginalnej benzyny Zippo, której skład został zoptymalizowany pod kątem używania zapalniczek. Nie jest to jednak konieczny wymóg – różne typy benzyny mogą być używane do odpalania płomienia.

W obsłudze zapalniczek Zippo ważna jest także wymiana kamienia. Z czasem, jego powierzchnia się ściera i przestaje on pełnić swoje kluczowe funkcje. Dlatego zaleca się jego wymianę średnio co 30-45 dni – oczywiście, w zależności od częstotliwości odpalania zapalniczki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ