Uwielbiasz przebywać w miejscach, gdzie historia daje o sobie znać na każdym kroku? Pragniesz spacerować zabytkowymi uliczkami i chłonąć niepowtarzalną atmosferę miasta, a po długim spacerze – odpocząć w basenie lub na łonie natury? Wybierz się do Budapesztu! Sprawdź najsłynniejsze zabytki stolicy Węgier i przekonaj się, że to miejsce idealne na spędzenie urlopu.

Muzea, teatry, pałace, łaźnie lecznicze i wiele innych atrakcji – w Budapeszcie każdy znajdzie rozrywkę dla siebie. Zarezerwuj hotel w Budapeszcie i ruszaj w niezapomnianą przygodę!

Zamek królewski w Budapeszcie – centrum kultury i historii miasta

Podczas najbliższej wizyty w Budapeszcie zapoznaj się z dramatyczną historią siedziby węgierskich królów. Wielokrotnie burzony i odbudowywany obiekt znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Obecnie na terenie zamku działa Muzeum Historii Budapesztu, Galeria Narodowa oraz Biblioteka Narodowa. Zamek królewski można zwiedzać codziennie oprócz poniedziałków: wejście na dziedziniec zamku jest bezpłatne i dostępne przez całą dobę, jedynie za wstęp do budynków należy zapłacić. Warto udać się na zachodni taras, skąd rozciąga się widok przepiękną panoramę miasta. Przed pełną godziną można podziwiać uroczystą zmianę warty strażników.

Całe Wzgórze Zamkowe posiada niepowtarzalny klimat, który warto poczuć na własnej skórze – ciężko jest zwiedzić wszystkie znajdujące się tu atrakcje w ciągu jednego dnia. W szczególności warto zobaczyć kompleks ogrodów Várkert bazár, Basztę Rybacką i Bramę Wiedeńską.

Termy w Budapeszcie – zanurz się w relaksie

W stolicy Węgier od niepamiętnych czasów działają liczne baseny termalne, tłumnie oblegane nie tylko przez przyjezdnych, lecz także przez samych Węgrów. W zależności od potrzeb i upodobań można zdecydować się na zabiegi hydroterapeutyczne, sesje lecznicze lub relaksacyjne.

W pierwszej kolejności koniecznie trzeba odwiedzić klimatyczne kąpielisko Kiraly, które działa od… XVI wieku. Zimą szczególnie polecane są baseny Szechenyi – ze zbiornikami zewnętrznymi czynnymi cały rok, z wodą o temperaturze 38℃. Dobrą sławą cieszy się także secesyjne łaźnie Gellerta, oferujące kąpieliska , sauny, a w okresie letnim także baseny zewnętrzne.

Wzgórze Gellerta – naturalna atrakcja Budapesztu

Ten wspaniałej urody punkt widokowy, który znalazł się nawet na liście światowego dziedzictwa UNESCO, został nazwany na cześć średniowiecznego biskupa Gellerta. Zgodnie z lokalnymi podaniami ruszył  on na górę w celu nawrócenia czarownic i zginął zrzucony w beczce ze skały przez pogan.

Warto więc zorganizować wspinaczki na górę ­– można wówczas zobaczyć z bliska ogromny postument z Pomnikiem Wolności oraz 40-metrowy wodospad. Warto podjąć wysiłek wspięcia się na sam szczyt: rozciągają się stamtąd przepiękne widoki, a na gości czeka restauracja i muzeum.

Co ciekawe, góra Gellerta ma podwójny mikroklimat – jest  intensywnie nasłoneczniona wyłącznie z jednej strony, druga strona natomiast pozostanie w cieniu.  Ma to niebagatelny wpływ na rosnącą na niej roślinność.

Wyspa Małgorzaty – aktywny wypoczynek dla całej rodziny

2,5-kilometrowa wyspa o szerokości zaledwie 500 metrów należy do XIII dzielnicy Budapesztu. Pomimo niewielkiego terenu obfituje w atrakcje o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Znajdują się tam ścieżki rowerowo-biegowe, boiska sportowe i baseny, w tym dwa duże kompleksy pływalni. Całą wyspę otacza  bieżnia przeznaczona dla fanów joggingu. Dzieci zainteresuje   mini zoo, a dorosłych – liczne restauracje i kluby. Miłośnicy historycznych zabytków mogą obejrzeć ruiny XII-wiecznych budowli sakralnych.

Budapeszt to jeden z najlepszych pomysłów na zagraniczną wycieczkę. Nie trzeba mieć dużego budżetu, aby spędzić weekend w stolicy Węgier – ze względu na mnogość atrakcji może się jednak okazać, że weekend to stanowczo za mało! Zarezerwuj pokój w AccorHotels i korzystaj z możliwości, jakie daje wizyta w Budapeszcie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ