Klimatyczny Wrocław – idealne miejsce na weekend we dwoje

Poszukując idealnego miejsca na spędzenie romantycznego weekendu we dwoje, chcielibyśmy, aby było to miejsce, w którym nie sposób się nudzić, a jednocześnie takie, które potrafiłoby nas zauroczyć. Takim miejscem bez wątpienia jest Wrocław – jeden z największych w Polsce ośrodków turystycznych i kulturalnych, a jednocześnie prawdziwa perła Dolnego Śląska.

Co takiego ma Wrocław czego nie mają inne miasta

Wrocław to przede wszystkim miasto, w którym nie brakuję klimatu. Miejsce o wielowiekowej tradycji, jedno z najstarszych polskich miast, w którym aż roi się od różnego typu zabytków architektonicznych, a jednocześnie miejsce, w którym działa bardzo dużo nowoczesnych atrakcji turystycznych. Ze względu na swoje położenie, nad Odrą i jej czterema dopływami, często jest nazywany „Wenecją Północy”. Nic dziwnego, skoro w mieście istnieją aż 303 mosty i kładki, co jak na polskie warunki jest wynikiem wprost imponującym.

Coś dla miłośników kultury i aktywnego spędzania czasu

Miłośnikom kultury miasto oferuje bardzo wiele festiwali muzycznych i filmowych o międzynarodowym znaczeniu. Któż nie słyszał o takich wydarzeniach kulturalnych, jak Jazz nad Odrą, Festiwal Piosenki Aktorskiej czy Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty? Ale to jeszcze nie wszystko! We Wrocławiu znajduje się bowiem także bardzo dużo kin, teatrów, muzeów oraz galerii sztuki – w sam raz na miłe spędzenie weekendu.

Oprócz kultury miasto oferuje również mnóstwo innych atrakcji. To we Wrocławiu właśnie znajduje się największy w Polsce aquapark – Wrocławski Park Wodny, w którym czeka nas świetna zabawa na kilku basenach, zarówno krytych, jak i odkrytych. Można  się w nim bawić przez cały rok. Wrocław to również liczne dyskoteki, kluby, puby i centra rozrywki. Zimą natomiast kusi wspaniałe Lodowisko na Pergoli, które ma prawie 900 m2 powierzchni.

Coś dla romantyków

Wrocław to także wspaniałe stare miasto, z jednym z najpiękniejszych w Polsce rynków. Spacer wąskimi spokojnymi uliczkami z pewnością będzie wspaniałą chwilą dla wszystkich zakochanych. Innym bardzo często obieranym przez pary kierunkiem jest Most Tumski, który bardzo często jest także nazywany Mostem Zakochanych. Nazwa ta nie jest przypadkowa, ponieważ już od dłuższego czasu, wzorem paryskiego Pont des Arts, zakochani wieszają na nim kłódki, które są symbolem ich wiecznej miłości.

W jaki sposób skorzystać z tak wielu atrakcji

Mając do dyspozycji jedynie 2 dni weekendu z pewnością będzie nam bardzo ciężko skorzystać ze wszystkich oferowanych przez miasto atrakcji. Ułatwić nam to może wybranie dobrego hotelu, z którego będziemy mieć dobry dojazd w różne części miasta. Takim hotelem jest bez wątpienia, umiejscowiony w niedalekiej odległości od obwodnicy Wrocławia 3-gwiazdkowy Hotel Sleep. Jego kameralność oraz bardzo dobra lokalizacja, z pewnością pozwolą wam cieszyć się urokami długo wyczekiwanego weekendu we Wrocławiu.

Materiał promocyjny.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ