Czy warto wybrać się na wczasy do Albanii?

Coraz chętniej Polacy decydują się na wczasy w Albanii, a oferty biur turystycznych, idąc z duchem czasu, oferują wiele wyjazdów do tego państwa. Dzięki zorganizowanym wycieczkom można spędzić tam cudowne wakacje za niewielkie pieniądze. Albania z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Przede wszystkim zachęca turystów swoimi piaszczystymi plażami, niezwykłą gościnnością, pięknymi widokami i ciepłym klimatem. Dlatego okres wakacyjny jest idealnym czasem, aby pojechać i odpocząć na Bałkanach. Chociaż dla miłośników niższych temperatur na zwiedzenie Albanii zaleca się okres wiosenny bądź jesienny. To w tym czasie w Albanii jest spokojniej, ze względu na mniejszą ilość turystów, a pogody sprzyjają wędrówkom i zwiedzaniu.

Co zwiedzić na wczasach w Albanii?

Jedni wolą odpoczynek i wylegiwanie się całymi dniami na pięknych i urokliwych plażach. Inni natomiast preferują aktywne wakacje. Dlatego wczasy w Albanii spodobają się każdemu, bo można tu odpocząć na spokojnych plażach (nie są aż tak bardzo zatłoczone, jak w innych popularnych państwach). Natomiast kiedy odpoczynek nad wodą się znudzi, można robić wiele innych rzeczy i aktywnie poznawać Albanię. Jest to kraj różnorodny, w większości górzysty, ale mimo tego ma dostęp do Morza Jońskiego i Adriatyku.

Osoby, które będąc na wczasach w Albanii, chcą ją bliżej poznać i zwiedzić ciekawe miejsca, powinny pojechać do miasta Durres. Znajduje się w nim największy port, a samo miasto ma klimat bardzo turystyczny. Będąc tutaj, warto także odwiedzić antyczny amfiteatr. Z pewnością dla wielbicieli sztuki ciekawym starożytnym miastem będzie Apollonia, które powstało w 588 r. p.n.e na łagodnym wzgórzu. Z kolei miłośnicy natury, będąc na wczasach w Albanii, nie mogą ominąć Jeziora Ochrydzkiego, które jest najstarszym jeziorem w Europie i najgłębszym na terenie Bałkanów. Więcej miejsc wartych odwiedzenia, wymienionych jest na stronie: https://www.europol.com.pl/albania. Decydując się na poszczególne wycieczki, wymarzone wakacje z pewnością będą niezapomniane!

Czym pojechać na wczasy do Albanii?

Wybierając się na wczasy w Albanii, można wybrać kilka spośród dostępnych środków transportu i zdecydować się na podróż autokarem, samochodem bądź samolotem. Każdy rodzaj transportu ma swoje plusy i minusy, jednak dzięki tak bogatej ofercie, każdy wybiera najdogodniejszy dla siebie dojazd. Spośród nich dużą popularnością cieszą się wycieczki autokarowe, które, mimo że trwają kilkanaście godzin to ilość czasu spędzonego w autokarze, rekompensują piękne widoki za oknem. Podróż autokarem jest też znacznie tańsza niż lot samolotem, dlatego wielu turystów stawia na ten środek transportu. Ty również wybierz najwygodniejszy dla Ciebie i ciesz się wspaniałymi wakacjami w Albanii.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ