Atrakcje Teneryfy - dla dzieci, dla dorosłych, dla plażowiczów, dla zwiedzających, dla aktywnych

Teneryfa to wyspa pełna słońca i możliwości. Jej urozmaicony krajobraz zachęca do długich spacerów i odkrywania nowych miejsc, a ogromna ilość atrakcji sprawia, że niejednokrotnie bywa spełnieniem marzeń o wyjątkowych wakacjach czy to z grupą przyjaciół, ukochanym lub z całą rodziną.

Teneryfa znana jest z niesamowitych uroków przyrody

Teneryfa jest wyspą bogatą w gaje owocowe, barwne kwiaty, winnice i plantacje bananów stanowiące niezwykły kontrast dla bardziej wulkanicznego i wręcz księżycowego krajobrazu wyspy, a piękne plaże zapewniają rozrywki zarówno dla aktywnych turystów, jak i dla tych, którzy planują całymi dniami leniuchować na piasku ciesząc się wspaniałą pogodą. Na Teneryfie charakterystyczne jest to, iż poszczególne rejony różnią się między sobą mikroklimatem. Na południu wyspy można spodziewać się większej ilości słońca niż na północy, gdzie z kolei jest bardziej wilgotno.

W ten rejon świata warto wybrać się z dziećmi, bowiem znajduje się tutaj naprawdę wiele atrakcji, które zapamiętają na długo. Jedną z nich jest Siam Park – największy park wodny na wyspie, który dodatkowo podzielony jest na trzy strefy: Rodzina, Relaks oraz Adrenalina. W każdej z nich można znaleźć coś dla siebie. Akwarium z rekinami, spływ pontonem, prawie pionowe zjeżdżalnie, ale i te przystosowane dla maluchów to tylko niektóre z czekających tu atrakcji. Warto zdecydować się na pozostanie tutaj przynajmniej kilka godzin, by spróbować chociaż kilku z nich.

Na Teneryfie czeka na najmłodszych także niezwykły prywatny ogród zoologiczny. Bujna roślinność, ogromne akwarium i delfinarium, jak również pokazy lwów morskich czy orek sprawiają, że czas płynie tutaj niezwykle szybko. Warto dodać, że w tym wyjątkowym zoo czeka także pawilon dla pingwinów pełen sztucznego śniegu i innych dodatków imitujących warunki, które te zwierzęta posiadają na biegunie polarnym.

Co jeżeli lubimy aktywnie spędzać czas?

Teneryfa to również idealne miejsca na wakacje dla aktywnych turystów. Długie wędrówki po niezwykłych wąwozach, kilkukilometrowe piesze szlaki, górskie trasy czy drogi prowadzące przez klify – to wszystko sprawia, że chce się tutaj wracać jak najczęściej. Dodatkowo wyspa ta zapewnia wspaniałe wręcz warunki do uprawiania różnorodnych sportów wodnych, więc nie sposób się tutaj nudzić.

Z atrakcji przyrodniczych warto zobaczyć również wulkan Teide, który stanowi najwyższy szczyt Hiszpanii. Można na niego wjechać kolejką liniową i przez godzinę cieszyć się pięknymi widokami roztaczającymi się z góry. Mimo słonecznej pogody warto zaopatrzyć się w cieplejsze ubrania, bowiem na tak dużej wysokości może być naprawdę chłodno.

Teneryfa jest idealnym miejscem na wakacje (>>www.teneryfa-wycieczki.pl) zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, dla miłośników złotego piasku i tych, którzy kochają zwiedzać, bowiem nie brak tu urokliwych miasteczek i pięknych rezerwatów czy malowniczych zatoczek. Wyspa ta potrafi prawdziwie oczarować, a dodatkowo dzięki cudom natury sprzyja głębokiemu odpoczynkowi.

Materiał promocyjny.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ