Buty podejściowe damskie

Odpowiednie buty na piesze wędrówki po trasach górskich to must have każdego alpinisty oraz amatora. Niezależnie od umiejętności i celu podróży, istotne jest właściwe przygotowanie i wyposażenie. Na co więc należy zwrócić uwagę, przy wyborze idealnego modelu damskich butów podejściowych?

W- jak wygoda 

Zasada numer jeden to wygoda. Podczas wyprawy, niezależnie czy będzie ona krótka, czy długa, stopy są narażone na ogromne zmęczenie i możliwy ucisk. W tym przypadku zwróć uwagę na materiały, z których wykonane są buty, ich wkładkę, podeszwę i dopasowanie. Warto jest przymierzyć obuwie, sprawdzić je ubierając dodatkowe skarpetki oraz porównać z innymi modelami.

F- jak funkcjonalność

Tak jak już wspomnieliśmy, nieważne, czy wybierasz się na krótką l, istotne jest odpowiednie wyposażenie. Niskie buty częściej wybierane są latem na łatwiejsze szlaki, natomiast wysokie w bardziej wymagające szlaki i przede wszystkim zimą. Wiele osób dla swojej wygody wybiera modele całoroczne, które przy zastosowaniu grubych skarpet często sprawdzą się też jako buty trekkingowe zimowe. W zależności od swoich potrzeb i preferencji wybierz buty, które są dla Ciebie najbardziej funkcjonalne.

R- jak rozmiar

Bardzo ważne jest to, aby wybrać odpowiedni rozmiar butów. Może on się różnić od rozmiaru butów, jakie kupujesz na co dzień. W przypadku wyboru podejściówek warto wziąć pod uwagę kwestię zmiany objętości stopy w ciągu dnia, zmiany krążenia w zależności od temperatury, pracy stóp na podejściach i zejściach albo też konieczności założenia więcej niż 1 pary skarpet. W celu poznanie swojego rozmiaru najlepiej zmierz swoją stopę (tym sposobem otrzymasz dokładny rozmiar stopy w centymetrach), następnie zwróć uwagę na tabelę rozmiarów, która jest dostępna na stronie producenta, a także na opinie innych klientek.

J- jak jakość 

Kiedy już inwestujesz w buty, dobrze jest znaleźć takie, które będą Ci służyć przez długi czas. Dlatego zwróć uwagę na materiały, z których są wykonane- odpowiednia podeszwa, membrana, skóra, bądź mocne materiały tekstylne to ważne elementy butów przeznaczonych do sportów outdoorowych. Oprócz tego sprawdź wykończenie oraz solidność wykonania.

Dobór odpowiednich butów podejściowych jest bardzo ważny. Wybierając je, pamiętaj, że najważniejszy jest twój komfort i bezpieczeństwo, zwróć również uwagę na swoje potrzeby i w ten sposób podejmij decyzje.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem Alpin Sport.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ