czy dzieci lubią grać w szachy i warcaby?

Szachy i warcaby to zabawa dla dzieci, która jest bardzo rozwojowa. Uczy je logicznego myślenia, uczciwej rywalizacji, przewidywania konsekwencji oraz ruchów przeciwnika. Wszystkie te cechy przydadzą się im później w życiu dorosłym.

Na czym polega gra w warcaby?

Każdy z nas zna warcaby z czasów dzieciństwa. Warcaby przez niektóre osoby nazywane są małymi szachami. Coś w tym jest. Dzięki grze w warcaby dziecko uczy się logicznego myślenia i przewidywania ruchów. Szachownica ma 64 pola, na który walczą ze sobą dwaj zawodnicy. Jeden zawodnik posługuje się 12 białymi pionkami, drugi 12 czarnymi. Jak wygrać w warcaby? Wystarczy zbić wszystkie pionki przeciwnika. Każdy z zawodników może poruszać się tylko o jedno pole, a bicie następuje i przodu i do tyłu.

Na czym polega gra w szachy?

Gry w szachy mogą się uczyć już młodsze dzieci. W przeciwieństwie do pozostałych gier, szachy są bardziej wymagające, jeżeli chodzi o naukę. Ale warto, dzięki nim dziecko uczy się logicznego myślenia, trenuje pamięć, naukę podejmowania decyzji, ćwiczy cierpliwość oraz determinacje. Tak samo jak w przypadku warcabów, szachownica ma 64 pola. Tutaj liczy się szach i mat, czyli należy doprowadzić przeciwnika do takiej sytuacji, żeby nie miał wyjścia.

Szachy i warcaby dla dzieci

Co daje dziecku gra w szachy i warcaby?

Zarówno gra w szachy, jak i warcaby uczy dzieci tego jak podejmować słuszne decyzje, jak logicznie myśleć i planować strategie. Dzieci, które grają w szachy i warcaby wspaniale wpływają na rozwój intelektu i kształcenie pamięci. Kolejną zaletą płynącą z gry w szachy i warcaby jest ćwiczenie koncentracji, nauka obserwacji i umiejętność radzenia sobie z problemami.

Niezależnie od wieku gracza, szachy i warcaby znakomicie uczą każdego systematyczności i uczciwej rywalizacji. Osoby, które regularnie grają w szachy i warcaby są cierpliwe, bardziej odważne i lepiej radzą sobie z porażką.

Gra w szachy i warcaby znana jest od wieków. Dzięki swoim korzyściom, jest nadal popularna. Uczy dzieci cierpliwości, pokory i strategicznego myślenia. Jest to świetna forma rozwoju intelektu oraz pamięci.

Przeczytaj też: http://www.starovka.pl/quizy-dla-dzieci-nauka-poprzez-zabawe/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ