Buty do biegania w terenie

Biegania od paru lat jest jednym z najpopularniejszych aktywności fizycznych, jaka jest wybierana przez Polaków. Dlatego coraz więcej osób, chce urozmaicić sobie tę czynność, ale też nieco utrudnić, więc decyduje się na bardziej wymagający teren. Pamiętajmy jednak, że w takiej sytuacji musimy zwrócić uwagę na odpowiednie wyposażenie, a szczególnie na obuwie. Dzięki temu zmniejszymy ryzyko związane z pojawieniem się kontuzji.

Zwróć uwagę na jakość

Pamiętajmy o tym, że w przypadku obuwia do biegania bardzo ważna jest wysoka jakość wykonania. W przypadku, gdy decydujemy się na uprawianie sportu po bardziej wymagającym terenie, niż np. bieżnia lekkoatletyczna, musimy jeszcze bardziej zwracać na to uwagę. Głównie jest to związane z bezpiecznym użytkowaniem, ponieważ często wystarczy tylko jeden upadek w trakcie, chociażby zbiegania po grząskim podłożu, by skończyło się to nie tylko kontuzją, ale również złamaniem koniczyn. Dlatego ufajmy tylko sprawdzonym firmom i sklepom. Na szczególne zainteresowanie zasługuje m.in. https://woliniusz.pl/pol_m_Marki_Salomon_Buty-Salomon-184.html.

Jakie są najważniejsze cechy obuwia do biegania w terenie?

Zwróćmy uwagę na to, że bieganie w terenie jest wymagające, nie tylko ze względów wytrzymałościowych i czysto fizycznych, ale również dla obuwia, które wybierzemy. W końcu musimy spełnić wszystkie funkcje, dzięki którym uda nam się utrzymać wysoki komfort w trakcie biegania. Poza tym musi zabezpieczać naszą stopę, by nie doszło do żadnych kontuzji. Dlatego tak ważne jest to, żebyśmy wiedzieli, jakie cechy powinny charakteryzować obuwie do biegania w terenie.

Rodzaj podeszwy

Pamiętajmy, by buty do biegania charakteryzowały się wytrzymałą podeszwą. Poza tym musi zapewniać dobrą przyczepność, co jest ważne szczególnie wtedy, jeżeli wiemy, że czeka nas urozmaicone ukształtowanie terenu ze wzniesieniami i zboczami. Dlatego sprawdźmy, jakie są właściwości podeszwy, ale też czy poradzi sobie z suchym i śliskim podłożem.

Warto też upewnić się, czy podeszwa w wybranym modelu została dodatkowo utwardzona w miejscach, które w ścierają się najszybciej. Dzięki temu dłużej będziemy mogli z nich korzystać. Najlepiej, jeżeli usztywnienia będą wykonane z gumy.

Dopasowanie do stopy

W przypadku biegów w terenie musimy być pewni, że obuwie stanowi naszą drugą skórę. Oczywiście nie chodzi o to, by model był ciasny i niewygodny, ale o dobre dopasowanie do stopy. Dzięki temu wiemy, że nie będzie się przesuwać w trakcie aktywności fizycznej, tylko pozostanie na swoim miejscu. Ciekawym rozwiązaniem są sznurówki przy pomocy pętli i z systemem zaciskowym.

Rodzaj wkładki

Aktywność fizyczna zawsze jest związana z większym zmęczeniem, dlatego konieczne jest to, żebyśmy wybrali model z odpowiednimi wkładkami. Najlepiej, jeżeli będą miały właściwości antybakteryjne, dzięki temu nie będziemy musieli martwić się np. problemami skórnymi. Poza tym dobre wkładki powinny pochłaniać nieprzyjemny zapach oraz wilgoć tak, żebyśmy nie mieli wrażenia, że wnętrze obuwia jest mokre. Muszą też zapewniać komfort w trakcie biegania.

Materiał obuwia

Kolejnym bardzo ważnym elementem jest materiał, z jakiego są wykonane buty do biegania. Zwróćmy uwagę na to, by zapewniały m.in. wodoodporność. Dzięki temu będziemy mogli uprawiać sport bez względu na pogodę, a przy tym nie będziemy musieli przejmować się kałużami lub deszczem.

Poza tym szczególnie polecana jest membrana, ponieważ gwarantuje utrzymanie optymalnej temperatury, a przy tym ma właściwości oddychające, co na pewno wpłynie na komfort w trakcie biegania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTanie wakacje dla singli
Następny artykułKantor w Warszawie
Avatar
Najbardziej w podróżach lubię samotność. To właśnie ona zmusza mnie do okrywania samego siebie.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ