Jaki zegarek w góry wybrać

Góry to wolność, przestrzeń i ucieczka od trosk życia codziennego. Potrafią jednak być niebezpieczne, zwłaszcza gdy spotka nas załamanie pogody. Z pomocą przychodzą nowoczesne gadźety, które na co dzień dopełnią stylizację outdoorowego zapaleńca, a podczas wyprawy pomogą zachować komfort i bezpieczeństwo. O czym mowa? O zegarkach, które mogą być niezastąpionym kompanem eskapad w góry!

Kupujemy zegarek do wspinaczki górskiej – na co zwrócić uwagę?

Nim staniesz się posiadaczem zegarka – nieodłącznego kompana w wędrówkach górskich, dokładnie oceń, czy interesujący Cię model ma odpowiednie parametry. 

  • Sprawdź, z jakiego materiału został wykonany – to od tego zależy trwałość urządzenia
  • Równie ważny jest rodzaj zasilania mechanizmu. Rekomendujemy zegarek z mechanizmem solarnym
  • Dowiedz się, czy posiada takie funkcje jak: cyfrowy kompas, termometr, wysokościomierz, barometr i niezwykle przydatne po zmroku – podświetlenie
  • Upewnij się, że zegarek ma odpowiednią klasą szczelności, dzięki czemu niezależnie od warunków atmosferycznych (na przykład ulewnego deszczu) będzie działał bez zakłóceń

Co powinien umieć zegarek w góry?

mudmaster carbon core

Góry to niezwykłe miejsce. Dzikie i nieokiełznane. To właśnie tej dzikości poszukujemy, gdy po raz kolejny wybieramy się na szlak. Chcemy poczuć zew natury, zdobyć kolejny szczyt, albo po prostu wyciszyć się i odstresować. Warto jednak pamiętać, że nawet najlepiej zaplanowany wypad może spotkać się z komplikacjami jak nagłe załamanie pogody, czy zamknięty szlak narzucający zmianę trasę. W takim przypadku z pomocą przychodzi wielofunkcyjny zegarek outdoorowy G-Shock Mudmaster.

Z takim modelem, niewiele jest w stanie nas zaskoczyć. Został wyposażony w potrójny sensor, który umożliwia:

  • sprawdzenie aktualnej temperatury
  • ocenę wysokości npm., na której się znajdujemy
  • przewidzieć zmiany pogody dzięki barometrowi mierzącemu ciśnienie powietrza

Wszystkie te funkcje pozwolą całkowicie kontrolować przebieg wyprawy. Z pewnością nieoceniony będzie również wbudowany cyfrowy kompas, który do wskazań wykorzystuje cyfrowy wyświetlacz oraz wskazówkę sekundową. Wystarczy zapoznać się nieco z jego obsługą, a w górach już z łatwością znajdziemy odpowiedni kierunek marszu.

W góry i na co dzień – Mudmaster GG-B100

zegarek mudmaster

Zegarki do wspinaczki górskiej potrafią naprawdę wiele! Na szczególną uwagę zasługuje Mudmaster GG-B100 dostępny w wielu wariantach kolorystycznych, w tym w edycjach specjalnych. To jeden z wielu przykładów na niezawodny model japońskiego zegarka Casio G-Shock – absolutnie wytrzymały i o najwyższym poziomie technicznym. Co ciekawe, zdecydowała się na niego Armia Brytyjska i wraz z producentem Casio stworzyła specjalny model na swoje potrzeby. Mało tego! Ten sam model możesz mieć dla siebie! 

Każdy zegarek z linii GG-B100 wyróżnia się nowym typem konstrukcji Carbon Core Guard, w której to wewnętrzna część koperty stanowi połączenie żywicy i włókna węglowego. Odpowiednie materiały i mocna konstrukcja zapewniają odporność na zabrudzenie błotem, czy kurzem. Zegarek ma wysoką klasę wodoszczelności i jest wstrząsoodporny. Tak wyjątkowo wytrzymały zegarek to słuszny element ekwipunku w góry. 

Mudmaster GG-B100

Dostępny w wielu wariantach kolorystycznych Mudmaster GG-B100 będzie nieoceniony zarówno podczas wymagającego surwiwalu, jak i zwykłej, spokojnej górskiej wędrówki. Zresztą przyda się też każdego dnia. Funkcje jak świat czasowy, alarm, czy szukanie telefonu na pewno umilą czas w pracy. Krokomierz zmotywuje do większej aktywności w ciągu dnia, a design zegarka wprawi w zachwyt kolegów. Zegarki do nabycia wyłącznie u autoryzowanych sprzedawców, także w sklepach online z zegarkami jak www.zegarek.net

[Głosów:2    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ