gdzie wybrać się w Małopolsce na weekend?

Małopolska stanowi krainę historyczną, która rozciąga się na pozostałe, otaczające ją województwa. Atrakcje w tym miejscu są różnorodne, dzięki czemu wiele osób może znaleźć coś wyjątkowego dla siebie. Jeżeli chcemy poznać Małopolskę i dokładnie ją zwiedzić, może zabraknąć weekendu. Które miejsca zatem warto zobaczyć, w ciągu krótkiego pobytu?

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/atrakcje-malopolski-czyli-ciekawe-miejsca-w-malopolsce-na-weekend/

Krajobraz na Małopolsce

Małopolskie góry zachwycają swoim wyglądem zarówno w sezonie zimowym, jak i letnim. Przyciągają setki turystów z przeróżnych zakątków naszego kraju, ale też świata. Tarty, które znajdują się w województwie małopolskim zimą przyciągają fanów sportów zimowych, takich jak jazda na nartach, czy snowboardzie. Z kolei Pieniny to góry, które są idealnym miejscem do odwiedzenia w sezonie letnim. Znajduje się tam wiele różnych i ciekawych punktów wycieczkowych. W Małopolsce znajdują się również przepiękne doliny i puszcze, w których można podziwiać historie roślin oraz zwierząt.

Miasta turystyczne Małopolski

Małopolska to nie tylko natura i piękne krajobrazy, ale też miejsce dla osób które poszukują rozrywki i uwielbiają gwarny charakter miasta. Jednym z najpopularniejszych miast Małopolski jest przepiękny Kraków, który po zmroku zabiera dech w piersiach. Wystarczy wybrać się wieczorem na ulicę Szewską, gdzie zaznamy mieszankę wyjątkowej muzyki, barw świateł oraz ognisty klimatów klubów. Obecnie Kraków jest miastem nowoczesnym, w którym jednak miesza się tradycja mieszkańców ze studencką awangardą. Jest to miasto wielu zabytków, które ma świetnie zachowaną starą budowę. Dzięki temu nie straciło swego majestatycznego charakteru. Kraków to miasto magiczne, każdy powinien je odwiedzić chociaż raz w swoim życiu.

Zabytki małopolskie

Małopolska jest bogata w unikalne zabytki. To miejsce w którym mieszają się style sztuki, można spotkać zarówno strzeliste budowle z okresu romańskiego, jak i gotyckie kościoły, które posiadają nowoczesne witraże. Warto odwiedzić Kraków w trakcie weekendu, jednak warto mimo podstawowych zabytków ja Wawel czy Kościół Mariacki, zwiedzić pozostałe wyjątkowe miejsca.

Kraków jest jednym z miast, gdzie można poczuć ducha różnorodnych, ulicznych artystów. W tym miejscu można powiedzieć, że sztuka i kultura otacza nas z każdej strony. Odnajdziemy tam nie tylko tradycyjną kulturę, ale również elementy wielokulturowości.

Zobacz też: http://www.skarbykaszub.pl/fotografowanie-w-kosciele-co-jest-wazne/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ