Ciepłe wakacje zimową porą

Od kilku lat Polacy uwielbiają wyjeżdżać na wczasy w zimie. Decydują o tym dwa czynniki. Po pierwsze mimo coraz cieplejszych zim, nadal jest zimno, ponuro i dzień jest krótki, po drugie w okresie zimowym wczasy w ciepłych krajach są znacznie tańsze.

Najatrakcyjniejsze kierunki

Od lat hitem był Egipt. W lutym, marcu temperatury oscylują tam powyżej 25 stopni Celsjusza. Do tego dochodzą ekskluzywne kurorty z pięknymi plażami, baseny, atrakcyjne miejsca do zwiedzania.

Ogromną zaletą wyjazdów do Egiptu jest atrakcyjna cena, która w okresie zimowym nie przekracza 2000 zł od osoby za jeden tydzień. Niestety zamachy terrorystyczne spowodowały odpływ turystów zainteresowanych tym rejonem. Stabilizacja sytuacji na pewno przyczyni się do ponownego wzrostu zainteresowania tym kierunkiem.

Wyspy Kanaryjskie to dobra alternatywa dla Egiptu. Ceny są nieznacznie wyższe, a te piękne wyspy wulkaniczne zapewniają wiele atrakcji. Położone u wybrzeży północnej Afryki gwarantują lato przez cały rok. Teneryfa, La Palma, Gomer są doskonale przygotowane na przyjmowanie turystów. Wiele ośrodków zapewnia możliwość uprawiania różnych sportów wodnych, trekkingu lub sportów rowerowych.

Z bliższych rejonów warto zapoznać się z ofertami wakacji w Tunezji czy Maroko.

Polacy z większym portfelem mogą wybierać wśród znacznie droższych wakacji w Meksyku, na Dominikanie lub w Tajlandii. W krajach tych nie tylko zapewnioną mają gorącą pogodę, ale także wiele egzotycznych atrakcji. Ośrodki wypoczynkowe reprezentują światowy standard, zapewniając wszystkie warunki do udanego wypoczynku. Ci, którzy nie lubią wygrzewania się na słońcu mogą wędrować po rezerwatach przyrody, zwiedzać zabytki lub uprawiać różne sporty. Na turystów czeka wiele wypożyczalni sprzętu do sportów wodnych.
Odpoczywając w krajach oddalonych od Polski zawsze należy kosztować kuchni regionalnych, które są odzwierciedleniem duszy ludności miejscowej.

Planując wakacje poza rejonami Europy zawsze warto zapoznać się z ostrzeżeniami na stronie MSZ, które informują o zagrożeniach konfliktami zbrojnymi. Zapewni nam to bezpieczne i udane wakacje.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZ kim jechać na wakacje
Następny artykułTanie wakacje
Avatar
Najbardziej w podróżach lubię samotność. To właśnie ona zmusza mnie do okrywania samego siebie.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ