zabytki Mirska

Dolny Śląsk charakteryzuję się zabytkowym klimatem, a także krajobrazem. Istnieje wiele miast w tym rejonie oferujących różne atrakcje turystyczne, które zadowolą oko niejednego turysty. Jednym z nich jest Mirsk, miasto, które przyciąga klimatem, swoimi unikalnymi zabytkami, ale także ciekawą historią. W poniższym artykule powiemy, co warto zwiedzić na Mirsku i jakie zabytki są szczególnie warte uwagi.

Jakie zabytki warto zwiedzić w Mirsku?

Mirsk jest niewielkim miastem położonym na Dolnym Śląsku. Zalecany jest szczególnie tym osobom, które ceną sobie spokój i lubią przybywać na łonie natury. Jedną z zalet tego miasta jest to, że nie ma tam tłumów turystów, dzięki czemu w spokoju można zwiedzić najciekawsze zakątki tego miejsca. Jakie? Zabytki Mirska wymieniono w artykule na Krzysztofskok.pl, opisano również najciekawsze atrakcje turystyczne w okolicy. Będąc w Mirsku warto odwiedzić również Świeradów-Zdrój czy Szklarską Porębę.

A na jakie zabytki szczególnie warto zwrócić uwagę w Mirsku? Oprócz Wieży widokowej (zwanej także wieżą ciśnień), na której można podziwiać miasto od góry, koniecznie trzeba odwiedzić Stary rynek posiadający średniowieczny klimat. Warto także zobaczyć Tamę w Mirsku, która znajduje się niecałe 3 km od tej miejscowości. Celem tejże tamy jest przede wszystkim ochrona Mirska, oraz jej okolic. Istnieje jeszcze kilka interesujących zabytków, jednakże znajdują się w pobliżu miasta Mirsk jak np. Czarci Młyn, Kościół św. Józefa, czy chociażby Wodospad Poidło.

Jakie atrakcje turystyczne w pobliżu Mirska?

Jeśli jesteś miłośnikiem średniowiecznego klimatu, to atrakcje w Mirsku spełnią twoje oczekiwania. Jedną z głównych atrakcji tego miejsca, jaką warto zwiedzić jest Zamek Gryf, który w zupełności oddaje atmosferę epoki tamtego wieku. Dla osób lubiących zwiedzać jaskinie polecamy zobaczyć Geopark -Kopalnia Św. Jana w Krobicy. To miejsce jeszcze szczególnie interesujące, ponieważ zawiera sztolnie kopalni rud, kobaltu i cynku, które sięgały od XVI, do końca XIX wieku. Z kolei w Świeradowie-Zdroju, nieopodal Mirsku znajduje się Mini Muzeum Szachów, którego właścicielem jest wieloletni szachista – Wacław Romuald Kuśnierz. W tym muzeum można znaleźć nie tylko zabytki w postaci figur szachowych, ale także specjalną literaturę szachową, która opisuje szczegółowe informacje odnośnie tejże gry z tamtych lat. Ponadto, w tymże Muzeum organizowany jest turniej szachowy dla osób, które lubią taką formę rozrywki.

Wymienione wyżej propozycje są jednymi z wielu atrakcji, które można zwiedzić w mieście Mirsk. Jednakże są jeszcze inne ciekawe miejsca do zwiedzania jak np. Kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie, Rezerwat przyrody Parkowe, Czarci Młyn, czy chociażby Stacje Kultury w Świeradowie-Zdroju. Jak widać, można zobaczyć wiele ciekawych miejsc. W tym celu warto wypożyczyć specjalny rower turystyczny, aby móc zwiedzić przedstawione zabytki. Miasto Mirsk i jej okolice oferują odpowiednie ścieżki rowerowe, aby ułatwić turystom komfortową i bezpieczną podróż w trakcie jazdy. Ponadto można zarezerwować nocleg, aby spędzić w Mirsku na kilka dni i cieszyć się wakacyjnym zabytkowym klimatem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ