co robić w Wiśle

Wisła oraz jej okolice to świetne miejsce na weekendowy wypad, a nawet krótki urlop. Ta turystyczna miejscowość położona w Beskidzie Śląskim ma bardzo wiele do zaoferowania odwiedzającym ją turystom. Poza bogatą bazą noclegową oraz licznymi lokalami gastronomicznymi, można tu aktywnie spędzić czas przemierzając górskie szlaki. Co warto zobaczyć będąc w Wiśle?

Wisła na weekend

Wisła zwana jest „Perłą Beskidów”, to tutaj swoje źródła ma najdłuższa rzeka w Polsce, stąd pochodzi dwóch najbardziej znanych na świecie polskich skoczków narciarskich – Adam Małysz i Piotr Żyła. Pobyt w tym uroczym miasteczku warto zacząć od spaceru po głównym deptaku, na którym czeka mnóstwo atrakcji zwłaszcza dla najmłodszych turystów. Warto również zajrzeć do parku Kopczyńskiego, gdzie znajdują się takie atrakcje, jak Aleja Podań i Legend, czy liczne place zabaw.

Jeśli mamy w planach spędzić w Wiśle więcej niż jeden dzień, to jest to okazja, aby oddalić się nieco od zgiełku panującego w centrum miasta. Jeśli nie wiesz, co robić w Wiśle – pomysły znajdziesz na podsniezka.pl, w dalszej części artykułu również postaramy się zaproponować coś ciekawego.

Najlepsze punkty widokowe w Wiśle

Punktów widokowych w Wiśle jest kilka, jednym z nich jest Biała Wisełka – kaskady Rodła i ujście do Jeziora Czerniańskiego. Biała Wisełka jest jednym ze źródłowych potoków Wisły i powstaje z połączenia kilku drobniejszych cieków. Dolina Białej Wisełki jest niezwykle malownicza, a kaskady Rodła to zbiór 25 najpiękniejszych wodospadów na terenie Beskidu. Jezioro Czerniańskie to z kolei sztuczny akwen, który powstał w wyniku budowy zapory ziemnej w 1973 roku, którą również warto zobaczyć.

Niezwykle popularnym punktem widokowym w Wiśle jest skocznia narciarska im. Adama Małysza. Istnieje możliwość wjazdu na jej szczyt, skąd roztacza się piękny widok. Stamtąd również można wybrać się w dalszą drogę na tzw. Pętlę Cieńkowską.

Kolejnym godnym polecenia miejscem jest Zameczek Prezydenta RP. Istnieje możliwość zwiedzenia tego obiektu, o ile w danym terminie nie przebywa w nim akurat sam prezydent.

Wisła – miejsce, w którym aktywnie wypoczniesz

Wisła jest miastem otoczonym przez wiele szlaków, które nie są zbyt wymagające i bez trudu powinni przez nie przebrnąć nawet ci, którzy rzadko wybierają się w góry. Beskid Śląski jest polecany dla rodzin z dziećmi, a także dla wycieczek szkolnych, gdyż znajduje się tam mnóstwo atrakcji dla dzieci i młodzieży. Warto zaznaczyć, że do Wisły można się wybrać o każdej porze roku. Zimą czynnych jest tam wiele stoków narciarskich, organizowane są kuligi i ogniska. Dużą zaletą jest także bogata baza noclegowa, do wyboru są zarówno schroniska górskie, jak i prywatne pensjonaty, czy hotele. Jak widać, każdy znajdzie w Wiśle i okolicach coś dla siebie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ