Seszele

Seszele to rajskie wyspy na Oceanie Indyjskim. Jeśli planujesz właśnie tę destynację na swoje wymarzone wakacje, warto wiedzieć, jakie atrakcje na Ciebie czekają. Co zobaczyć na Seszelach? Jaki jest obowiązkowy punkt zwiedzania każdego turysty? Przygotujemy Cię do wakacji życia w Republice Seszeli.

Wakacje na rajskich plażach i w krystalicznej wodzie

To właśnie piękne, piaszczyste plaże i turkusowa woda jest celem turystów zmierzających na Seszele. To prawdziwy raj na ziemi, nie do końca odkryty, można powiedzieć, że dziewiczy. To tutaj na turystów czekają rozległe plaże i ciepła, przezroczysta woda. Nic dziwnego, że tak ogromną popularnością cieszy się czarter jachtów na Seszelach. Wyprawa na kolejne wyspy to niezapomniane przeżycia, z dala od zgiełku wielkiego miasta, za to w otoczeniu niczym nieskażonej przyrody. Warto dodać, że wakacje na Seszelach mogą trwać przez cały rok, pogoda jest tutaj zawsze idealna.

115 wysp

Dokładnie 115 tworzy archipelag. Nic dziwnego, że po Seszelach można poruszać się tylko drogą lotniczą lub morską, przy czym to ta druga jest znacznie bardziej ekonomiczna i dostarcza mnóstwo wrażeń. Oczywiście, na większych wyspach najlepszą drogą transportu pozostają autobusy.

Wybierając się na Seszele, nie można pominąć wyspy La Digue. Jej powierzchnia to jedynie 10 kilometrów kwadratowych, a stale zamieszkuje ją około 2 tysiące osób. Ta wyspa jest jednak wyjątkowa ze względu na najpiękniejsze plaże i bujne lasy tropikalne. Główną atrakcją wyspy są dziko żyjące tu żółwie. Pominąć nie można też farmy kokosów, zaś jej znakiem rozpoznawczym są majestatyczne formacje granitowe na plaży.

Decydując się na czarter jachtów na Seszelach, trudno ograniczyć się do zwiedzenia tylko jednej wyspy. Trzeba przyznać, że Seszele dysponują tymi większymi, w których stworzona została sieć luksusowych kurortów z najlepszymi hotelami, ale także malutkimi, całkowicie bezludnymi. To właśnie one są najczęściej celem turystów, którzy na archipelag wybierają się, by doznać całkowitego odprężenia.

Wakacje na Seszelach – o tym musisz wiedzieć

Aby urlop na Seszelach mógł przebiegać w pełnym komforcie i bez przykrych niespodzianek, warto do takiego wyjazdu odpowiednio się przygotować.

Musisz wiedzieć, że Seszele to raj dla osób, które uwielbiają wysokie temperatury, bo ta średnia to tutaj 30 stopni Celsjusza, zaś pory deszczowe występują rzadko. Raczej są to krótkie ulewy, po których zaraz wychodzi słońce, aniżeli przeciągające się deszcze.

Te najbardziej popularne wyspy są pełne targów i bazarów, na których można nabyć drogocenne pamiątki, najczęściej wykonane ręcznie. Turyści powinni je jednak wybierać z dużą uwagą. Z Seszeli nie można wywozić żadnych naturalnych dóbr pochodzących z oceanu czy lasów tropikalnych. Zabranie muszli czy kawałka rafy może wiązać się z nałożeniem wysokiej kary finansowej.

Wyruszając na Seszele, nie są konieczne szczepienia, natomiast chcąc zwiedzać lasy tropikalne, warto zaszczepić się przeciwko wściekliźnie. W ramach rekomendacji medycyny podróży, w bagażu na wyspy warto zabrać ze sobą podstawowe lekarstwa, chociażby te przeciwbólowe czy probiotyki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ