Najważniejsze punkty w Jastarni

Gdzie warto jechać na wakacje? Nie, nie tylko zagraniczne kraje kuszą nas do wypoczynku. Warto również odwiedzić polską część Morza Bałtyckiego, gdzie można spędzić równie wyjątkowe chwile. W szczególności, jeżeli na swoje miejsce docelowe wybierzemy Półwysep Helski. To właśnie tam znaleźć można apartamenty w Jastarni w niskiej cenie do wynajęcia.

Witajcie na Helu

Półwysep Helski to jedno z najbardziej cudownych miejsc, gdzie człowiek zapomina o wszystkich problemach. To właśnie tutaj człowiek zapomina o czymś takim, jak hałas wielkiego miasta. Może i Jastarnia nazywana jest miastem, ale tak naprawdę jest to mniejsza mieścina, ale za to bardzo atrakcyjna pod względem turystycznym, gdzie można naładować swoje baterie „życiowe”. Warto tu przyjechać, ponieważ bez trudu znaleźć tu można wygodne i komfortowe noclegi, jak już wyżej wspomniane apartamenty. Nie zabraknie tu też atrakcji, jak chociażby pięć kąpielisk strzeżonych w sezonie letnim. Jastarnia jest typowym kurortem nadmorskim, które pomimo swoich niewielkich rozmiarów, każdego roku gromadzi dużą ilość turystów. Wato tu naprawdę przyjechać.

Nocleg w mieście

Zanim wyruszymy na podbój tego nadmorskiego kurortu, zarezerwujmy sobie wcześniej nocleg. Tak, można iść na żywioł, bo i tak przyjeżdżając do tego miasta znajdziemy wygodne miejsca noclegowe. Ale po co poszukiwać, skoro z góry można zarezerwować nocleg w apartamentach w Jastarni, które są doskonale skomunikowane, np. z plażą? W końcu po to tu człowiek przyjechał – aby móc poleniuchować na plaży. Nie będziemy mieli problemu z tym, aby się tam dostać, jeżeli nocleg zarezerwujemy w wygodnych i komfortowych apartamentach, które są gwarantem udanego wypoczynku. Tak, mocno zwracamy uwagę na takie rzeczy, jak chociażby miejsca noclegowe. Apartamenty to miejsca, które wyposażone są w elegancki sposób, gdzie będziemy czuć się niezależni. Do dyspozycji otrzymamy całe, sporych rozmiarów, kompletnie wyposażone mieszkanie o bardzo wysokim standardzie, gdzie nie zabraknie nam bajkowych widoków na okolicę.

Atrakcje w Jastarni

Skoro już mamy załatwiony nocleg, to czas na to, aby poznać atrakcje, jakie znaleźć można w Jastarni oraz w okolicach. Jednym z takich punktów jest Chata Rybaka, która została stworzona z powyrzucanych przez morze resztek rozbitych okrętów. Miało to miejsce w 1881 roku. Kolejną atrakcją, godną uwagi turysty jest Muzeum Pod Strzechą, które jest własnością prywatną pana Juliusza Strucka – wielkiego pasjonata sprzętów rybackich. Jastarnia od 2005 roku posiada eleganckie, o długości 120 metrów molo spacerowe. Spacer w tym miejscu to konieczność. A może ktoś zdecyduje się na loty widokowe nad Półwyspem Helskim? Niesamowite wrażenia zapewnione. Kościół p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, który wybudowany został w roku 1932, znajdujący się w Jastarni, to genialny przykład stylu neobarokowego. Nie zapominajmy o tym, że w Jastarni znajduje się port morski, gdzie podziwiać można piękne statki. Jedną z atrakcji w Jastarni jest latarnia morska, o wysokości 13,3 m i średnicy 1,6 m.

Luksusowe apartamenty w Jastarni znajdziesz na stronie www.blueapart.pl/apartamenty/jastarnia

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ