Indie – niezwykły, odmienny świat

Półwysep Indyjski to praktycznie odmienny świat. Zamieszkujący go ludzie mają całkowicie inną kulturę i tradycje niż Europejczycy czy Azjaci, a na całym terytorium państwa można napotkać zarówno ośnieżone góry, jak i tropikalne plaże. Nic dziwnego, że wielu turystów stawia sobie za punkt honoru odwiedzenia tych rejonów, jednak trzeba dobrze przygotować się do takiej wyprawy. A na miejsce dostać się najlepiej samolotem.

Gdzie znaleźć bilety lotnicze do Indii

Choć istnieją tanie loty Indie, trudno spodziewać się, że będą kosztować tyle samo co np. lot tanimi liniami lotniczymi z Warszawy do Berlina. Ponieważ z Polski nie ma bezpośrednich rejsów, po drodze odbywa się międzylądowanie i przesiadka na inny samolot. Jest to jeden z czynników, przez które na dotarcie do Indii należy poświęcić co najmniej dziesięć godzin. Na stronie serwisu FRU można znaleźć wszystkie tanie loty Indie  i wybrać najbardziej korzystne połączenie. A ile kosztują bilety do Indii? To zależy m.in. o dilosci przesiadek i przewoźnika. Najtańsze oferty to ok. 1800 PLN za lot w dwie strony, jednak znaleźć można i kosztujące niemal 3 tys., a więc jeśli cenisz swoje pieniądze – wyszukaj najtańszej propozycji.

Zanim nabędziesz bilety – to musisz załatwić

Co najmniej dwa tygodnie przed tym, gdy kupisz bilety lotnicze do Indii, musisz zdobyć wizę. Formalności załatwisz na stronie ambasady Indii – musisz wybrać jej rodzaj (np. turystyczna, biznesowa, jedno- lub wielokrotna), a także dokonać płatności i wydrukować wizę bez konieczności składania wizyty w konsulacie czy ambasadzie. Jest to tzw. e-wiza, pozwalajaca przekroczyć granicę Indii przy wjeździe tylko na terenie 16 portów lotniczych: Ahmedabad, Amritsar, Bengaluru, Chennai, Cochin, Delhi, Gaya, Goa, Hyderabad, Jaipur, Kolkata, Lucknow, Mumbai, Tiruchirapalli, Trivandrum oraz Varanasi. A ponieważ samoloty z Europy lecą właśnie tam, możesz załatwić wszystko bez ruszania się od komputera. Czas oczekiwania na wizę wynosi od 3-14 dni i po jej otrzymaniu możesz śmiało kupować bilety lotnicze do Indii. Na miejscu wymagane jest specjalne zezwolenie na wjazd do Sikkim, Arunaćal Pradeś, Nagaland, Manipur, Mizoram, oraz archipelag Andamanów i Nikobarów. Można uzyskać je za pośrednictwem biur rejestracji cudzoziemców lub przez przedstawicielstwa stanowego.

Zadbaj o zdrowie!

Przed wyjazdem musisz wykonać szczepienia zdrowotne. Ich rodzaj zależy od tego, do jakiej prowincji planujesz podróż, ale ogólnie zaleca się szczepienia przeciw żółtaczce typu A i B oraz tężcowi, malarii i dendze. Dobrze zapoznać się z  ostrzeżeniami dla podróżujących na stronie polskiego MSZ. Znajdują się tam aktualne, istotne dla bezpieczeństwa obywateli polskich informacje o niebezpieczeństwach i zagrożeniach, jakie mogą czyhać w Indiach.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ