wynajem auta w Warszawie na lotnisku

Warszawa, jako stolica Polski, cieszy się dużą popularnością wśród turystów, zarówno z Polski, jak i zza granicy. Oferuje wiele atrakcji turystycznych oraz ciekawe zabytki architektury. Jest to także często miejsce organizowania eventów rozrywkowych oraz branżowych konferencji wszelkiego typu. Jak dostać się do centrum miasta, docierając do jednego z dwóch lotnisk stolicy?

Jak dojechać z lotniska Chopina w Warszawie do centrum?

Lotnisko Chopina w Warszawie to międzynarodowy port lotniczy zlokalizowany w dzielnicy Włochy, w odległości około 8 kilometrów od centrum miasta. Jest największym portem lotniczym w Polsce, w związku z tym każdego dnia obsługuje tysiące pasażerów, którzy chcą dostać się z niego do centrum miasta. Połączone jest ono z kilkoma liniami autobusowymi. Przez śródmieście przebiegają autobusy numer 175 w kierunku Placu Piłsudskiego oraz N32 (nocny) do Dworca Centralnego. Chcąc dojechać komunikacją miejską z lotniska Chopina do centrum, można także skorzystać z pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej oraz Kolei Mazowieckich.

Nie są to jednak jedyne możliwości, ponieważ dobrym pomysłem jest przejazd samochodem. Wynajem auta w Warszawie na lotnisku jest możliwy z wypozyczalnia-aut24.pl, firma ma 2 punkty na lotnisku: przy terminalu czynny 24/7 oraz przy ul. Komitetu Obrony Robotników 52 lok.9. Można stamtąd w prosty sposób wypożyczyć  samochód, a łatwy dojazd do centrum zapewniają dobrze oznaczone drogi. Rozwiązanie to pozwala na komfort podróżowania prosto do celu (samochód można zwrócić na Dworcu Gdańskim (stacja Metro: Słomińskiego 6/Andersa), Dworcu Wschodnim lub w Alejach Jerozolimskich na Dworcu Zachodnim) oraz niższe koszty w porównaniu z taksówkami. Jeżeli jednak zapadnie decyzja o wzięciu taxi warto pamiętać, by korzystać z usług zrzeszonych korporacji.

Jak dojechać z Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin do centrum miasta?

Port Lotniczy Warszawa-Modlin to drugie międzynarodowe lotnisko w województwie mazowieckim, nieopodal Warszawy — w Nowym Dworze Mazowieckim. Zlokalizowany około 35 km od śródmieścia stolicy. Podobnie jak w przypadku Lotniska na Okęciu jednym z najlepszych sposobów na dojazd do centrum Warszawy jest wypożyczenie samochodu i zwrócenie go w dowolnym miejscu. Wspomniana wcześniej wypozyczalnia-aut24.pl posiada swój punkt także na tym lotnisku. Dodatkowo funkcjonują tu inne renomowane wypożyczalnie samochodów. W porcie lotniczym Warszawa-Modlin można także skorzystać z usług korporacji taksówkarskich.

W kwestii komunikacji miejskiej posłużyć się można 2 przewoźnikami, CONTBUS i FLIXBUS, oraz ofertą PKP — Pociągów Kolei Mazowieckich, TLK oraz EIC. Z lotniska w Nowym Dworze Mazowieckim nierealizowane są przejazdy ZTM Warszawa. Warto jednak zaznaczyć, że tego typu rozwiązanie może być szczególnie uciążliwe dla osób, które podróżują z dużą liczbą bagażu, z małymi dziećmi lub gdy konieczne jest szybkie dotarcie do centrum Warszawy. Jest to jednak jedna z alternatyw.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ