noclegi w Karpaczu

Karpacz to urokliwe miasto w leżące w województwie dolnośląskim w powiecie jeleniogórskim. Położone w malowniczych górach Karkonoszach u stóp Śnieżki w dolinie rzeki Łomnicy i jej potoków.

Wybierając się do Karpacza – zaplanuj podróż na kilka dni, gdyż atrakcji jest tam co nie miara. Noclegi w Karpaczu są w bardzo przystępnych cenach. Pokoje gościnne i pensjonaty w Karpaczu zapewniają obsługę na najwyższym poziomie. Zatrzymując się tam nie musisz się niczym przejmować. Możesz doskonale odpocząć po ciężkiej wyprawie na Śnieżkę a także zjeść smaczne domowe posiłki. Wyjeżdżając w góry wcale nie musisz wydać majątku, ponieważ dostępne są również tanie kwatery prywatne w Karpaczu.

Co warto zobaczyć w Karpaczu?

Świątynia Wang

To drewniany kościółek z XII wieku, położony w górnym Karpaczu. Wybudowany został w Norwegii w miejscowości Vang i przeniesiony do Karpacza. To największa atrakcja turystyczna miasta. Warto wejść do środka i poczuć klimat tej starej budowli.

Śnieżka

To najwyższy (1602 m n.p.m.) szczyt Karkonoszy i Sudetów. Będąc w Karpaczu – obowiązkiem jest wejść na ta piękną górę, z której roztaczają się wspaniałe widoki. Z uwagi na mikroklimat Śnieżki – należy zabrać ze sobą kurtkę (nawet latem) – pogoda na szczycie potrafi być kapryśna: niska temperatura i częste opady. Jest kilka szlaków, którymi można dojść na Śnieżkę.

Tory saneczkowe Kolorowa

To atrakcja nie tylko dla dzieci. To jeden z najdłuższych torów saneczkowych w Polsce (1430 metrów). Przejazd dostarcza niezwykłych wrażeń. Trasa obejmuje 2 tunele, tor jest oświetlony. Można korzystać o każdej porze roku. Jest w pełni bezpieczny, jednak małe dzieci mogą korzystać tylko pod opieką osoby dorosłej.

Miejska kolej linowa na Kopę

Zbudowana została w 1959 roku. To wyciąg krzesełkowy na Kopę, dzięki któremu szybciej możemy dotrzeć na Śnieżkę. Po drodze można podziwiać widoki – latem piękną zieleń, zimą ośnieżone drzewa.

Miejskie Muzeum Zabawek

Z pewnością to ogromna atrakcja dla dzieci. W muzeum zgromadzono ponad 2000 eksponatów.

Gdzie znaleźć dobry nocleg w Karpaczu? Sprawdź w serwisie Meteor-turystyka.pl

[Głosów:4    Średnia:3.5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ