Dobry hostel w Krakowie

W największym turystycznym mieście nie brakuje miejsc noclegowych. Warto wybrać hostel w Krakowie, który ma najwięcej do zaoferowania.

Kryteria wyboru hostelu w Krakowie

Kraków to nieprzebrana ilość miejsc, w których możemy przenocować. Niezależnie, czy odwiedzamy starą stolicę w celach służbowych, czy turystycznych, każdemu z nas zależy, żeby spędzić noc w spokojnych i komfortowych warunkach.

 Co konkretnie należy brać pod uwagę, przy wyborze hostelu w Krakowie? Warto skupić się na 4 sferach dotyczących:

  • jedzenia,
  • bezpieczeństwa,
  • komfortu,
  • lokalizacji,

Jedzenie

Smaczny i pożywny posiłek to podstawa udanego dnia. Przy sprawdzaniu ofert różnych hosteli w Krakowie naszą uwagę powinno zwrócić, czy interesujący nas obiekt może nam zapewnić śniadanie. Nie w każdym hostelu będziemy mieli zagwarantowany posiłek w cenie. Niektóre hostele w Krakowie dysponują kuchnią do użytku gości, w których można przygotować własne danie.

W niektórych miejscach możemy liczyć na tanie przekąski. Ponadto hostele usytuowane w dobrej lokalizacji to takie, które dają nam możliwość szybkiego dotarcia do dobrej restauracji i sklepu spożywczego

Najbardziej dogodne pod tym względem są hostele umiejscowione na Starym Mieście, jak np. Draggo House – Hostel Kraków, który znajduje się zaledwie 100 metrów od Rynku Głównego. Najstarsza część Krakowa jest wręcz usiana hostelami, dzięki czemu dysponujemy sporymi możliwościami wyboru. 

Bezpieczeństwo

Wysokiej klasy hostel w Krakowie charakteryzuje się tym, że pozwala poczuć się bezpiecznie. I mowa tu zarówno o bezpieczeństwie osobistym, jak i dotyczącym przedmiotów własności. Jakim wyposażeniem musi charakteryzować się hostel, żeby wzbudzić poczucie bezpieczeństwa?

Przede wszystkim musi dysponować systemem monitoringu. Zestaw dobrze rozmieszczonych kamer o wysokiej jakości obrazu to dziś konieczne minimum.

Elektryczne zabezpieczenia często są bardziej skuteczne od tych tradycyjnych. Z tego względu większe bezpieczeństwo zapewniają te hostele, w których drzwi otwierane są przez karty-klucze. Ich poręczność sprawia, że można je dużo łatwiej niż tradycyjne klucze, przechować w kieszeni, czy w portfelu.

Może się zdarzyć, że mamy ze sobą cenny przedmiot lub dokumenty, które nie chcemy pozostawić w pokoju bez nadzoru. Na szczęście coraz częściej hostele w Krakowie posiadają sejfy, do których kod dostępu mają jedynie pracownicy recepcji. Warto więc sprawdzić, czy hostel, na który się decydujemy, również może go nam zaoferować.

 Hostel Kraków – Komfort!

W pewnym sensie o komforcie hostelu decydują również udogodnienia wskazane wyżej. Poza tym jednak, na poczucie wygody wpływają też inne czynniki. Jednym z nich jest parking na terenie hostelu. Często hostele w Krakowie to obiekty tak skromne, że nie mogą sobie pozwolić na zapewnienie tego udogodnienia. Istnieją jednak liczne wyjątki. Jeżeli planujemy przyjechać do Krakowa samochodem, sprawdzenie, czy hostel ma własne miejsca parkingowe jest koniecznością. Warto pamiętać, że za parkowanie na terenie centrum i w przyległych dzielnicach często jest dużym wyzwaniem nawet dla mieszkańców. 

Hostel Kraków

Innym udogodnieniem jest całodobowa recepcja. Dla osób, które nie mieszkają w Krakowie na co dzień, możliwość skorzystania z rady pracownika recepcji może być nieocenioną pomocą. Niezależnie od pory dnia i nocy.

Naturalnie, nie sposób pominąć w tym wyliczeniu bezpłatne Wi-Fi. Internet jest w obecnych czasach czymś znacznie więcej niż rozrywką. To także źródło wielu informacji, które pomagają znacznie ciekawiej spędzić czas w obcym dla nas miejscu, a także ułatwiają poruszanie się po nim.  A co być może ważniejsze, to także najłatwiejszy środek komunikowania się z bliskimi. Dlatego każdy dobry hostel w Krakowie to taki, który zapewnia dostęp do internetu.

Rozrywka

Do Krakowa możemy się wybrać jako turyści zainteresowani zwiedzaniem zabytków albo biznesmeni, którzy przyjeżdżają służbowo. Niezależnie od naszych celów dobra rozrywka to coś, czego będziemy potrzebowali pod koniec długiego dnia.

Hostele w Krakowie powinny nam zapewnić możliwość miłego wypoczynku na kilka sposobów. Przede wszystkim, lokalizacja blisko miejsc rozrywki jest czymś kluczowym. Dzięki odpowiedniemu usytuowaniu nie będziemy musieli martwić o łatwy powrót do hostelu. Ponadto niektóre hostele dysponują salami do wypoczynku, które oferują nam gry albo możliwość obejrzenia filmu. To opcje, z którymi warto się zapoznać przed wyborem konkretnego hostelu.

Rankingi hosteli w Krakowie

Wymienione kryteria pozwolą wybrać hostel, który zagwarantuje spokojny pobyt. Poza tym, decydując się na hostel w Krakowie, warto zapoznać się z rankingami na stronach internetowych, takich jak Booking.com. Pozwalają one na szybki przegląd najlepszych ofert i zapoznanie się z oferowanymi udogodnieniami. 

Lokalizacja, bezpieczeństwo, wygoda – od tych cech zależy, czy wybrany przez nas hostel w Krakowie będzie dobrym wyborem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ