Ośrodki narciarskie w Europie

Ośrodki narciarskie w Polsce od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród narciarzy. Warto jednak odwiedzić także pozostałe europejskie stacje narciarskie, które oferują moc atrakcji zarówno dla grupy znajomych, jak i rodzin z dziećmi.

Gdzie na narty?

Europejskie ośrodki, zdaniem wielu, nie mają sobie równych. Rozbudowana infrastruktura i wysokiej jakości sprzęt sprawiają, że z roku na rok przybywa turystów i pasjonatów nart. Nowoczesne bazy noclegowe oraz baseny termalne powodują, że są to idealne miejsca na zimowy urlop.

Najlepsze europejskie ośrodki narciarskie

Do najlepszych europejskich ośrodków narciarskich trzeba zaliczyć:

Włochy: Ośrodek Narciarski Klausberg – Ahrntal

Kurort narciarski Ahrntal / Valle Aurina znany jest przede wszystkim z nowoczesnej infrastruktury. Często wymieniany jest wśród najbardziej malowniczych regionów, bowiem widok na szczycie rozciąga się ponad 80 trzytysięcznikami. W ofercie znajdują się trasy dla początkujących i średniozaawansowanych, a ich łączna długość wynosi 32 km.  Stoki znajdują się na wysokości 1050 – 2510 m n. p. m. 

Austria: Ski Amadé – Narciarski Raj w sercu Ziemi Salzburskiej

Ski Amadé to ośrodek narciarski, który łączy w sobie pięć kurortów i dwadzieścia pięć miejscowości. Jeden karnet daje możliwość skorzystania z 270 wyciągów i 760 km tras. Wyjazdy na narty będą jeszcze przyjemniejsze, gdyż ośrodek oferuje baseny termalne, w których można zrelaksować się po szaleństwach na stoku. Ośrodek jest wysoko oceniany przez internautów.

Słowacja: Ośrodek Narciarski Ski Oravice Meander Skipark

Park narciarski zlokalizowany w miejscowości Oravice u stóp Tatr Zachodnich, bardzo blisko granicy z Polską. Ośrodek oferuje ponad 12 km nowych tras zjazdowych. Można również wypożyczyć profesjonalny sprzęt narciarski w atrakcyjnej cenie.

Niemcy: Ośrodek Narciarski Fellhorn – Kanzelwand

Ośrodek zlokalizowany na granicy Niemiec i Austrii to gratka dla fanów trudniejszych tras. Pomimo że w ofercie znajdują się również trasy dla początkujących, znaczna część została jednak przygotowana pod średniozaawansowanych narciarzy. Malownicze usytuowanie oraz rozbudowana baza noclegowa czynią ten ośrodek częstym wyborem osób wybierających się na wyjazd ze znajomymi.

Europejskie ośrodki narciarskie wyróżniają się przede wszystkim zadbanymi stokami. Kupując jeden karnet, otrzymuje się dostęp na wiele tras zjazdowych i atrakcji. Dzięki temu wyjazdy na narty stają się jeszcze przyjemniejsze. Warto wybrać ośrodek narciarski oferujący trasy zarówno na poziomie podstawowym, jak i średnio zaawansowanym. Umożliwi to relaks całej rodzinie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ