grecja

Zbliżające się wakacje 2021 będą nieco podobne do tych sprzed roku, ponieważ trudno liczyć, że nagle pandemia się skończy. Jednak jakieś światełko nadziei widać. Na turystów już w maju otwiera się Grecja, co z pewnością cieszy Polaków. W końcu to jeden z ulubionych kierunków wyjazdów na wypoczynek. Szczególnie wyspy greckie kuszą swoim łagodny klimatem i pięknem natury.

Urlop w Grecji? Jak najbardziej!

Już od 14 maja wjazd na teren Grecji nie wiąże się z koniecznością poddania się kwarantannie. Dotyczy to nie tylko turystów przybywających z krajów UE, ale także z Serbii czy Wielkiej Brytanii. Jest jednak pewne ograniczenie. Mianowicie, każdy przyjeżdżający musi przedstawić negatywny wynik testu PCR albo pokazać dowód szczepienia na COVID-19.

Urlop w Grecji

Władze greckie zapowiadają, że od połowy maja powinny już normalnie działać sklepy, ale i restauracje (oczywiście z pewnymi ograniczeniami dotyczącymi liczby osób). To pozwoli cieszyć się dobrą pogodą, pięknem krajobrazu, a także dopieścić kubki smakowe.

Wyspy greckie zapraszają

Od kilku lat wyjątkową popularnością cieszą się urokliwe greckie wyspy, wśród których warto wyróżnić Kretę, Rodos i Korfu. Pierwsza z nich jest największa. To idealny kierunek dla osób zakochanych w kulturze antycznej. Właśnie na Krecie są ruiny pałacu w Knossos, słynne z powodu labiryntu, w którym uwięziony został Minotaur. Niedaleko Knossos znajduje się Heraklion z trzema wspaniałymi muzeami. Szczególnie Muzeum Archeologiczne – z eksponatami z jeszcze czasów neolitu, ale i słynnym dyskiem glinianym z Fajstos – godne jest podziwu. Warto również zwiedzić bazylikę św. Marka z XIII w., czyli pamiątkę po Wenecjanach. Uwagę turystów przyciąga też wielokulturowa Chania czy zabytkowy Rethymnon. A jak kogoś zmęczy zwiedzanie, to może skorzystać z walorów pięknych plaż.

Wyspy greckie

Równie ciekawą wyspą jest Rodos. Przyciąga nie tylko tłumy plażowiczów, ale i nurków czy amatorów windsurfingu bądź kitesurfingu. Warunki do tego typu aktywności okazują się wręcz idealne. Na miejscu działają wypożyczalnie sprzętu, a miejscowi instruktorzy chętnie służą pomocą dla nowicjuszy, którzy chcieliby spróbować trudnej sztuki pływania na desce z żaglem.

Rodos

Z kolei kameralna wyspa Korfu idealnie nadaje się dla tych turystów, którzy szukają spokoju na pięknych, szerokich i piaszczystych plażach. To zatem świetny pomysł na romantyczne wakacje 2021 dla zakochanych par. Korfu urzeka zapachem gajów pomarańczowych. Nie brakuje też ciekawych zabytków. Szczególnie interesujące okazuje się historyczne Stare Miasto.

Najwięcej wakacyjnych ofert, a wśród nich wyspy greckie można znaleźć na www.itaka.pl

[Głosów:2    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ