park linowy

Wycieczka w góry to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Bliskość przyrody, piękne krajobrazy i czyste powietrze sprawią, że nabierzemy nowych sił i energii do realizacji codziennych obowiązków. Zanim jednak spakujemy torbę podróżną i ruszymy na południe Polski, warto zaplanować, co w ogóle chcemy robić, kiedy już dotrzemy do celu swojej podróży. Jak spędzać czas w górach, aby się nie nudzić i przeżyć coś ciekawego?

Atrakcje popularne w górach

Odwiedzając popularne górskie miejscowości, możemy liczyć na to, że będą one obfitowały w różnego typu atrakcje turystyczne. Bardzo często są to różnego rodzaju spływy kajakowe lub tratwami, paintball, czy parki linowe. Zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, park linowy to świetny pomysł na aktywną rozrywkę w górach (bcamp.pl). Jest to rozrywka, która pozwoli sprawdzić swoją sprawność fizyczną, dostarczy nam wielu emocji i dobrej zabawy. Warto wybrać się do parku linowego z całą rodziną lub grupą przyjaciół. Trzeba przy tym pamiętać o wygodnym stroju i koniecznie sportowym obuwiu.

Pomysły na ciekawe spędzanie czasu w górach

Nie każdy lubi spędzać wakacje w typowo turystycznych miejscowościach, wiele osób woli bardziej kameralne wioski bądź miasteczka. Niezależnie od tego, czy wybierzemy popularną miejscowość, czy bardziej odludne miejsce, w górach zawsze jest co robić. Osoby, które chcą zażyć ruchu na świeżym powietrzu, jednak na co dzień prowadzą raczej siedzący tryb życia, mogą śmiało wybrać się na spacer z kijami do nordic walkingu. Należy przy tym pamiętać, aby trzymać się wyznaczonych szlaków turystycznych.

Inną ciekawą propozycją jest kemping na łonie natury. W tym celu trzeba zaopatrzyć się w namiot, ciepłe śpiwory i matę lub materac. Poranek z widokiem na góry w dowolnie wybranym przez siebie miejscu, to wspaniałe doświadczenie.

Osobom, które lubią sporty ekstremalne, polecamy wspinaczkę górską. Taka rozrywka wymaga co prawda specjalistycznego sprzętu, jednak bez wątpienia daje znacznie większą satysfakcję niż jakakolwiek sztuczna ścianka wspinaczkowa.

Co robić w górach podczas deszczu?

Jak wiadomo, pogoda jest zmienna, zwłaszcza w górach. Wiele osób obawia się, że jeśli trafi na deszcz, to wakacje w górach będą zwyczajnie nudne. Na szczęście jest wiele sposobów, aby wybrnąć z tak niekorzystnej sytuacji. Przede wszystkim jadąc w góry, należy zabrać ze sobą odzież na każdą pogodę, dzięki czemu nawet przy niesprzyjających warunkach, takich jak chłód, deszcz, czy wiatr będziemy mogli wybrać się choć na krótki spacer.

Jeśli jednak nie mamy ochoty opuszczać w złą pogodę swojego lokum, to warto poszukać innych rozrywek, takich jak np. gra w karty, gry planszowe, gry towarzyskie, czy czytanie książki. Niezależnie od pogody można też zorientować się, czy gdzieś w okolicy nie ma aqua parku, który warto byłoby odwiedzić.

Dobrym rozwiązaniem jest też rezerwacja noclegu w hotelu lub pensjonacie ze SPA, lub innymi tego typu udogodnieniami, dzięki czemu wyjazd w góry będzie dla nas prawdziwym wypoczynkiem i relaksem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ