spadochron
fot: pixabay.com

Skoki spadochronowe to jeden z najbardziej ekstremalnych sportów. Choć wielu uważa je za niezwykle ryzykowne i niepotrzebne narażanie życia, jest to wbrew pozorom bezpieczny sport. Warto spróbować, bo wrażenia są niesamowite! Co powinniśmy wiedzieć, zanim się na to zdecydujemy?

Zobacz też: http://trzypion.pl/jak-zaczac-przygode-ze-spadochronem/

Skoki spadochronowe staja się coraz bardziej popularne.Ten wzrost zainteresowania tym sportem z pewnością wiąże się z większą wiedzą na temat stosowanych tam zabezpieczeń. Ludzie, zwłaszcza ci młodzi, są głodni nowych wrażeń. Nie boją się próbować nowych sportów. Jednak jak w przypadku innych dyscyplin należy zachować odpowiednia ostrożność. Musimy wykazać się rozsądkiem, aby cała przygoda nie zakończyła się nieszczęściem.

Od czego zacząć?

Jeśli nigdy jeszcze nie skakałeś ze spadochronem  na początek najlepszym rozwiązaniem będą skoki tandemowe, a więc w parze. Towarzyszy ci wówczas instruktor, który zapewnia bezpieczeństwo. Wspólne skoki są możliwe dzięki specjalnej uprzęży. W przypadku skoków tandemowych samolot wznosi się na wysokość około 3000 metrów. Sam skok nie trwa długo, spadasz około pół minuty, zanim otworzy się spadochron. Dla niektórych to najdłuższe pół minuty w ich życiu, pełne obawy, czy spadochron zadziała prawidłowo. 

Przygotowania do skoku

Przed skokiem musisz odbyć obowiązkowe szkolenie z doświadczonym instruktorem, który dokładnie poinstruuje cię, co należy robić, a czego nie wolno. Wyjaśni ci tez, czego możesz się spodziewać, a także jakie mogą być reakcje twojego organizmu. Kluczową kwestią w przypadku skoków jest sprzęt z odpowiednimi atestami. Atesty musza być wykonywane regularnie, a sprzęt sprawdzany przed każdym użyciem. Żywotność sprzętu jest dość małą. Nawet jeśli nie widać śladów zewnętrznych zużycia,  może zostać osłabiona wytrzymałość materiału. Zanim zdecydujesz się na pierwszy skok, wybierz sprawdzony ośrodek i sprawdź, czy posiada wszystkie wymagane atesty i pozwolenia. 

A jeśli ci się spodoba?

Jeśli załapiesz bakcyla i będziesz chciał kontynuować skoki, ale już bez wsparcia instruktora, będziesz musiał przejść specjalne szkolenie AFF.

Przeczytaj też: http://www.bytovia.pl/dlaczego-warto-wybrac-system-przesuwny/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ