Grand Canaria - niezwykła wyspa na wakacje

Grand Canaria to druga co do wielkości wyspa archipelagu kanaryjskiego. Łagodny klimat podzwrotnikowy powoduje, że zawsze świeci tu słońce, a sezon turystyczny trwa przez cały rok.

Atrakcje wyspy

Oczywiście najważniejsze są piaszczyste plaże i dobra infrastruktura turystyczna. Każdy turysta znajdzie na wyspie możliwość spędzania czasu zgodnie z własnymi upodobaniami.

Różnorodny krajobraz wyspy stwarza okazję do wielu pieszych wycieczek po wyznaczonych szlakach turystycznych. Ich długość wynosi 2000 km i pozwala podziwiać piękne zielone doliny i wzniesienia wulkaniczne. Odpowiednie tereny znajdą także amatorzy wspinaczki górskiej.

Wyspa jest wymarzonym miejscem dla amatorów sportów wodnych. Znajdują się na niej idealne miejsca do nurkowania, surfowania i żeglowania. Bardziej leniwi mogą skorzystać z licznych pól golfowych.

Parki na Grand Canaria

Wyspa słynie z licznych parków, które mogą urozmaicić pobyt zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Cena biletów waha się od 10 do 25 euro od osoby (dla rodzin są zniżki). Do najciekawszych parków należą:

• Palmitos Park – to połączenie tradycyjnego zoo z popisami cyrkowymi zwierząt. W naturalnym otoczeniu przyrody możemy podziwiać pokazy delfinów, sokołów i małych małpek. Dodatkową atrakcją jest motylarnia z wieloma egzotycznymi przedstawicielami gatunku.
• Cocodrilo Park – park z różnymi gatunkami krokodyli oraz mniejszymi gatunkami zwierząt.
• Camel Park – oczywiście park z wielbłądami, na których można odbyć krótką wycieczkę, są niezwykle przyjazne i nie trzeba obawiać się ich złośliwości.
• Sioux City – tu możemy przenieść się w czasie do epoki Dzikiego Zachodu. Wioska stylizowana na kowbojski styl odzwierciedla wszystkie elementy barwnego życia dawnych kowbojów.
• Aqualand – park wodny przy plaży z wieloma atrakcyjnymi zjeżdżalniami przeznaczonymi dla najmłodszych i tym całkiem dorosłych.
• Holiday World – niezwykle bajkowe wesołe miasteczko, które może podnieść adrenalinę po plażowym leniuchowaniu.

Pobyt na wyspie na pewno uatrakcyjni regionalna kuchnia bogata w ryby oraz świeże owoce zakupione na miejscowym bazarze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ