ranking najlepszych programów podróżniczych

Programy telewizyjne umożliwiają nam podróżowanie bez opuszczania swojego mieszkania. Wystarczy wybrać odpowiedni program podróżniczy, a z poziomu swojej kanapy zobaczyć można dzikie zwierzęta, dziewiczą naturę czy egzotyczne miejsca na świecie. Sprawdź nasz subiektywny ranking najlepszych programów podróżniczych i wybierz swój ulubiony!

Program Martyny Wojciechowskiej Kobieta na krańcu świata

Kobieta na krańcu świata jest jednym z najpopularniejszych polskich programów podróżniczych. Razem z Martyną Wojciechowską można przenieść się w najbardziej egzotyczne zakątki świata i poznać lokalne kultury, problemy i konflikty. Odcinki poruszają tematykę niezwykłych kobiet, które często na przekór losowi planują swoje życie.

Ten program podróżniczy od lat nie traci na popularności, a opowiadane w nim historie bawią, wzruszają, czasem smucą, przede wszystkim jednak przybliżają życie, które toczy się daleko od nas. Kobieta na krańcu świata i inne programy podróżnicze dostępne na Player.pl edukują, bawią i pokazują te miejsca, których często sami nie możemy odwiedzić.

Ekstremalna Alaska

Ekstremalna Alaska opowiada o życiu rodziny Kilcherów, którzy żyją  z dala od uroków cywilizacji w alaskańskiej głuszy. Ten ciekawy dokument pokazuje, jak wygląda życie bez elektryczności i bieżącej wody, za to w symbiozie z naturą. Kilcherowie jedzą to, co samodzielnie uda im się wyhodować i upolować

Ten program podróżniczy pokazuje zmagania rodziny z często niełatwymi, warunkami, z którymi muszą się mierzyć i to, jak bardzo są dumni ze swojego trybu życia.

Przetrwać na wyspie z Bearem Gryllsem

Przetrwać na wyspie z Bearem Gryllsem to połączenie programu podróżniczego z reality show, w którym 13 śmiałków udaje się, wraz z mistrzem sztuki survivalu, na bezludną wyspę, aby sprawdzić czy są w stanie funkcjonować z dala od wygód i cywilizacji.

Śmiałkowie na odludziu mają przetrwać 30 dni, a ich psychika oraz sprawność fizyczna są poddawane wielu próbom. Gra toczy się o 100 tysięcy dolarów, warto więc sprawdzić czy uda się odważnym poskromić wyspę na Pacyfiku?

Makłowicz w drodze

Program kulinarno-podróżniczy „Makłowicz w drodze” pokazuje i opowiada o zwiedzaniu świata poprzez pryzmat lokalnej kuchni. Robert Makłowicz, podróżując, przybliża nam lokalne smaki, opowiada o historii i przemyca ciekawostki w bardzo przystępnej formie.

Program podróżniczy pokazuje jak bardzo lokalne zwyczaje, tradycje i historia pokazywanego regionu łączy się i ma wpływ na miejscowe specjały i serwowane potrawy. Historie opowiadane są w sposób charakterystyczny dla Roberta Makłowicza i nie da się przejść obok nich obojętnie.

Cykl programów Ciężarówką przez…

Dawid Andres w swoich programach przemierzał już USA, Afrykę, Indonezję czy Wietnam. Każdy z tych podróżniczych programów przybliża pracę zawodowego kierowcy w danym miejscu, pokazując, że prowadzenie osiemnastokołowego pojazdu nie jest łatwą sprawą.

Bohater dokumentu jest odważny, pełen pasji i zaangażowania w swoja pracę i z uśmiechem przemierza tysiące kilometrów, przybliżając widzom specyfikę swojego zawodu i urok miejsc, przez które przejeżdża.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ