spadochron
fot: pixabay.com

Skoki na spadochronie to marzenie wielu z nas. Kiedyś taka atrakcja była praktycznie nieosiągalna dla przeciętnego kowalskiego. Nie było firm komercyjnych oferujących tego typu atrakcje. Rozrywkę taką oferowały oczywiście jednostki wojskowe gdzie skoki ze spadochronu byłem elementem szkolenia wojskowego. Każdy kto jednak odbywał służbę wojską lub chociażby czytał o niej wie, że nie był to wyjazd na obóz spadochronowy tylko ciężka, fizyczna praca i niesamowity wysiłek.

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/jesli-skakac-to-tylko-nad-morzem/

Skakać każdy może

W obecnych czasach nie musimy już zapisać się do specjalnej jednostki wojskowej aby poczuć wiatr we włosach i ten niesamowity przypływ adrenaliny, który może dać tylko skok ze spadochronem.

Jest mnóstwo profesjonalnych firm zajmujących się tego typu wypadami. Firmy takie powinny posiadać wszystkie potrzebne upoważnienia i certyfikaty. Warto to zweryfikować zanim zdecydujemy się na wybór konkretnej.

Również same atrakcje oferowane przez te firmy ulegają ciągłym modyfikacjom. Kiedyś niezwykle popularne były skoki nad otwartymi obszarami leśnymi w malowniczej okolicy. Chcieliśmy podziewać piękno przyrody z lotu ptaka. Teraz coraz więcej osób szuka nowych wyzwań i atrakcji.

Wolność latania nad morzem 

Odpowiedzią na te oczekiwania są właśnie skoki ze spadochronem nad morzem. Mamy tu na myśli w szczególności nasze, polskie wybrzeże. Szybowanie nad Bałtykiem będzie dla nas niezapomnianą przygodą na wiele długich lat. Szczególnie polecany jest tutaj półwysep helski. Jak wiemy jest to raj dla kitesurferów, którzy praktycznie przez cały rok oblegają teren zatoki.

Również dla amatorów-spadochroniarzy wybór tego miejsca na pierwszy skok będzie dobrą decyzją. Okolice Jastarni, Juraty czy Helu zapewnią nam nieziemskie widoki. Zanim jednak zobaczymy całą zatoką z lotu ptaka, musimy przejść szkolenie wstępne, które pozwoli nam komfortowo czuć się w powietrzu. Dla początkujących skoczków najczęściej wybieraną opcją są skoki w tandemie. Oznacza to, że nad naszym bezpieczeństwem będzie czuwał kwalifikowany instruktor. Warto skorzystać z takiej możliwości aby w pełni cieszyć się widokami i morską bryzą.

Przeczytaj też: http://www.fineso.pl/uslugi-prawne-online/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ