Jedziesz na wakacje na własną rękę? Pamiętaj o ubezpieczeniu!

Podróżowanie może być ekscytujące, pełne przygód, choć niekoniecznie za każdym razem będą one wyłącznie pozytywne. Za granicą wiele może się zdarzyć, a wyjeżdżając na własną rękę, nie możemy liczyć na podstawowe świadczenia z ubezpieczenia turystycznego, jakie touroperatorzy zapewniają swoim klientom w pakiecie z ofertą turystyczną. Dlatego sami powinniśmy w takim przypadku zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Po pierwsze karta EKUZ

W krajach Unii Europejskiej lub EFTA podstawowe ubezpieczenie zdrowotne zapewni nam darmowa karta EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Będąc jej posiadaczem, mamy prawo do korzystania z bezpłatnych świadczeń zdrowotnych w czasie tymczasowego pobytu w UE lub krajach EFTA. Za świadczenia płaci NFZ, ale sama karta daje nam ochronę tylko w sytuacjach nagłych. Nie pokrywa jednocześnie leczenia prywatnego i można z niej korzystać wyłącznie w placówkach publicznych, podlegając takim samym prawom co obywatele danego kraju.

Karta EKUZ nie uprawnia do żadnych świadczeń opieki zdrowotnej w krajach poza Unią Europejską i strefą krajów EFTA. Tam przyda nam się bez wątpienia prywatne, indywidualnie dobrane ubezpieczenie turystyczne.

Jednorazowe ubezpieczenie podróżne

W Signal-Iduna.pl klienci mogą skorzystać z prywatnego ubezpieczenia Bezpieczne Podróże, które przynosi kompleksową ochronę ubezpieczeniową. Nie ma znaczenia, gdzie i w jakich celach wyjeżdżamy – wypoczynkowych, turystycznych, edukacyjnych czy biznesowych. W ramach ubezpieczenia pokrywane są koszty leczenia w tym ratownictwa i assistance, pomocy prawnej oraz koszty następstw nieszczęśliwych wypadków.

Pakiet ubezpieczenia turystycznego można dostosować do indywidualnych potrzeb każdego turysty, rozszerzając zakres ochrony ubezpieczeniowej dodatkowo o ubezpieczenie bagażu, sprzętu sportowego i odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym.

Natomiast przy częstych wyjazdach zagranicznych, podróżnicy mogą skorzystać z długoterminowego ubezpieczenia podróżnego na wyznaczony z góry okres, na przykład na 6 czy 12 miesięcy. SIGNAL IDUNA Polska w tym zakresie oferuje polisę „Bezpieczne Podróże MULTITRIP”, w której można wybrać formę imienną lub bezimienną, podając tylko liczbę osób i dni, w czasie których ubezpieczenie ma obowiązywać. Obejmuje ono prócz kosztów leczenia również NNW i pomoc prawną. Można dokupić do niego także ubezpieczenie bagażu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ