Czy warto inwestować w polskie marki obuwia?

0
1855

Kupując buty i ubrania często stajemy przed dylematem. Z jednej strony chcemy jak najwięcej zaoszczędzić. Z drugiej strony zależy nam na wysokiej jakości. Buty trekkingowe polskiego producenta wydają się droższe, ale jednocześnie wykonane są z lepszych materiałów. Co zrobić? Czy warto inwestować w polskie marki obuwia?

Buty tanie czy wygodne i funkcjonalne?

Pozostając przy przykładzie butów trekkingowych, należy zauważyć, że to obuwie musi być szczególnie wygodne i praktyczne. Długie godziny górskich wędrówek mogą nam się bowiem dać we znaki, jeżeli postawimy na niewyprofilowane podeszwy i kiepski materiał wykonania. Tymczasem nie znajdziesz butów trekkingowych polskiego producenta, które nie spełniałyby ogólnie przyjętych norm bezpieczeństwa, wygody i komfortu. Na polskim rynku dba się o wysoką jakość tworzonego obuwia. To buty wygodne i oddychające. Tego samego nie można natomiast powiedzieć o zagranicznych markach, szczególnie tych chińskich lub tajskich.

Czy warto wspierać polskich producentów?

Poza tym, inwestując w polskie marki, dokładamy swoją cegiełkę do rozwoju gospodarki w naszym kraju, do tworzenia nowych miejsc pracy i ogólnego wzbogacenia społeczeństwa. Buty trekkingowe polskiego producenta napędzają koniunkturę, stawiają naszą walutę na silniejszej pozycji, gwarantują większe wpływy do budżetu, podnoszą jakość produktów na polskim rynku, wspierają innowacyjność i efektywność polskich firm. Dzięki nim, zyskujemy my wszyscy. Nie chodzi zresztą tylko o obuwie. To samo dotyczy odzieży, sprzętu AGD, mebli, leków, artykułów kosmetycznych, spożywczych i wszelkich innych, które produkowane są na terenie naszego kraju.

Warto wypracować w sobie nowe nawyki

Warto wypracować w sobie nawyk sprawdzania metek i pochodzenia obuwia oraz wszelkich innych produktów, które nabywamy. Jeżeli nie znajdziemy satysfakcjonujących nas informacji w sklepie, zawsze możemy poszperać w Internecie lub zwrócić się z zapytaniem do dystrybutora. Z pewnością buty trekkingowe polskiego producenta będą nas kosztowały nieco więcej, niż te chińskie lub tajskie, ale niewątpliwie docenimy ich jakość i solidność wykonania.

Akcje, które promują kupowanie polskich produktów

W Polsce prowadzi się wiele akcji, promujących kupowanie produktów, wyprodukowanych na terenie naszego kraju przez polskich producentów. Należałoby wymienić chociażby „Kupuj Polskie” – cykliczne akcje promocyjne, przypominające o wartości patriotyzmu konsumenckiego. Warto wtedy zapolować nie tylko na buty trekkingowe polskiego producenta, ale również inne produkty.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ