Wycieczki objazdowe

Wakacje na plaży są kuszące i beztroskie, jednak nie wszystkim odpowiada taka forma wypoczynku. Wielu osobom zależy również na zwiedzaniu, dlatego sporym zainteresowaniem cieszą się wycieczki objazdowe. Czy warto organizować je na własną rękę? Czy lepiej jest wybrać się na zorganizowaną wycieczkę z biura podróży? Oto wady i zalety obu rozwiązań.

  1. Wycieczka objazdowa na własną rękę – wady i zalety
  2. Wycieczki objazdowe z biura podróży – wady i zalety

Wycieczka po obcym kraju pozwala w pełni poznać kulturę innego państwa, zasmakować najsłynniejszych potraw oraz zobaczyć unikalne zabytki. Na uwagę podczas wyjazdów objazdowych zasługują zarówno stare, europejskie kraje i inne miejsca uznawane za kolebki cywilizacji, jak i odległe kraje azjatyckie lub leżące w Ameryce Południowej. Jeśli chcesz wyjechać na wycieczkę objazdową, sprawdź, czy zorganizować ją samodzielnie, czy też jechać na nią z biura podróży.

Wycieczka objazdowa na własną rękę – wady i zalety

Wycieczka objazdowa organizowana samodzielnie jest atrakcyjną opcją dla osób, które najbardziej cenią sobie przygody. Taki wyjazd daje możliwość przyjrzenia się prawdziwemu obliczu danego kraju. Nic nie jest w nim pozowane i przygotowane specjalnie pod hotelowego turystę. Samodzielnie wybiera się miejsca noclegu, środki transportu oraz czas przebywania w danej części kraju. Jeśli ma się ochotę można poświęcić cały dzień na zwiedzanie mniej popularnych punktów wycieczek lub zaplanować szybki city break, podczas którego odwiedzi się jak najwiecej miejsc w ciągu kilku dni.

Atutem wycieczki objazdowej na własną rękę jest samodzielność i spontaniczność. W każdej chwili można zmienić plany, jeżeli okaże się, że nie odpowiadają oczekiwaniom turysty. Nie trzeba przy tym przystosowywać się do planu wycieczki całej grupy z biura podróży ani poruszać się w sztywnych ramach czasowych.

Wadą samodzielnie organizowanej wycieczki objazdowej jest konieczność swobodnego porozumiewania się w języku obcym. Turysta musi liczyć tylko na siebie w każdej sytuacji – nit nie zarezerwuje za niego pokoju w hostelu, nie zamówi posiłku w restauracji ani nie zapewni rozrywek. Dodatkowo koszty biletów wstępu na różne atrakcje są droższe, gdy kupuje się je w pojedynkę. W przypadku wyjazdów grupowych można liczyć na atrakcyjne zniżki w tym zakresie.

Wycieczki objazdowe z biura podróży – wady i zalety

Wycieczki objazdowe organizowane przez biuro podróży z reguły kosztują nieco więcej niż samodzielne wyjazdy, jednak kompleksowa oferta odpowiada wielu osobom. Turysta może liczyć na zapewniony nocleg, posiłki oraz przejazdy na trasie całej wycieczki. Dodatkowo zwiedzającym towarzyszy przewodnik, który opowiada o lokalnych zwyczajach, kuchni, historii i tradycjach. Przewodnik opowiada również o zabytkach i dba o bezpieczeństwo wszyskich turystów. Na wycieczka objazdowych z biura podróży dodatkowo korzysta się z tańszych wejściówek do różnych obiektów.

Minusem wycieczek objazdowych z biura podróży jest dość wysoki koszt wyjazdu. Zorganizowanie przewodnika, posiłków i noclegów to spore przedsięwzięcie, dlatego nalicza jest za nie sowita opłata. Dla indywidualistów problematyczna jest kwestia dostosowania się do plany wycieczki. Konieczność wstawania o określonych godzinach, jadania wraz z innymi w wybranych przez przewodnika restauracjach i nocowania we wskazanych obiektach może niektórym odebrać całą radość z wyjazdu. Z tego powodu wycieczki objzdowe z biura podróży są odradzane miłośnikom przygody i osobom, które mają duże wymagania w kwestii noclegu i wyżywienia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ