Przez Zakopane na rowerze

Wypoczynek w Zakopanem to zawsze trafiony pomysł. Zachwyca tam niesamowita, specyficzna atmosfera, jest wiele różnorodnych atrakcji. Nikt nie lubi nudy, dlatego kiedy odwiedzamy miasto po raz kolejny poszukujemy też nowych sposobów na odkrywanie jego zalet. Jednym z nich są wycieczki rowerowe.

Podziwianie krajobrazów i relaks

Trudno wyeliminować stres z codziennego życia, zresztą w odpowiednich ilościach jest on potrzebny. Gorzej, gdy ma nad nami władzę i w znacznym stopniu utrudnia funkcjonowanie. Należy wtedy walczyć z nim i zadbać o swoją kondycję psychiczną. Nie bez powodu uważa się, że wysiłek fizyczny jest naturalnym lekarstwem. Powoduje uwalnianie hormonów szczęścia, czyli endorfin, które odpowiedzialne są za nasz nastrój. Jadąc na dwóch kółkach przez malownicze, górskie tereny nie trudno się zrelaksować. Podziwiamy widoki, cudną przyrodę i zapominamy o rzeczywistości.

Zieleń doskonale na nas działa – wycisza oraz koi nerwy. Dlatego rowery w Zakopanem cieszą się popularnością i coraz więcej osób docenia tego typu aktywność. Na nasze samopoczucie dobrze wpływa sam fakt, że podjęliśmy wyzwanie, dotarliśmy do celu wycieczki i udowodniliśmy sobie, że przy odrobinie chęci możemy pokonać swoje słabości i niechęć do wysiłku fizycznego.

Eskapady na dwóch kółkach to rewelacyjny plan na rodzinny odpoczynek. Warto pokazywać dzieciom piękno gór oraz przekonywać do tego, że aktywność jest zdrowa. Szczególnie, że obecnie sporo naszych pociech woli spędzać czas przed komputerem i niechętnie daje się namówić na jakikolwiek sport. Solidna porcja ruchu przyda się każdemu!

Odpowiedni szlak rowerowy

Poruszanie się na rowerze po górskich terenach wymaga nieco kondycji, ale na szczęście są rozmaite trasy. Nie brakuje tych łatwych, przeznaczonych dla początkujących cyklistów. Ich pokonanie nie będzie zadaniem ponad siły. Jeśli nie mamy doświadczenia decydowanie się na zbyt skomplikowane trasy nie jest najlepszym pomysłem. Zmęczenie szybko da o sobie znać i z frajdy nici.

Spośród ofert wypożyczalni rowerów w Zakopanem polecamy firmę COT, która z kilkunastoletnim doświadczenie wyróżnia się rzetelnością i profesjonalizmem wśród zakopiańskich firm turystycznych. Poza nowoczesnym jednośladem możemy także wybrać dogodną dla siebie trasę. To niesamowicie wygodna opcja, ponieważ nie musimy sami planować eskapady i zdajemy się na porady fachowców.

Wycieczki na dwóch kółkach są doskonałym pomysłem na poznanie ciekawych, podhalańskich zakątków. Pozwalają zadbać o zdrowie fizyczne oraz psychiczne. Będąc w Zakopanem warto o nich pamiętać, mimo, że czasem lenistwo bierze górę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ