Zaciągnij ręczny hamulec

Współczesny świat to świat nerwów i galopu. Nigdy wcześniej nie działo się tak wiele naraz i nigdy wcześniej nie docierało do nas tak wiele bodźców wywołujących niepotrzebny szum i niepokój. Na każdym kroku jesteśmy bombardowani informacją. W pracy, w internecie, w reklamach, w telewizji i radio podawane są nam treści, które mają bezpośredni wpływ na nas, na nasze myśli, poglądy, potrzeby, a nawet relacje z bliskimi. Przerwanie tego w jakikolwiek sposób, nawet na krótką chwilę, pozwoli nam odpocząć, zregenerować się i w pewnym sensie da nam szansę dostrzec lepszą stronę świata. To od nas będzie wówczas zależało co z tym zrobimy.

Bądź offline – urlop w górach

Idealnym momentem na bycie offline jest urlop. Aby dać sobie szansę powinniśmy go spędzić zupełnie inaczej niż wygląda nasza codzienność. Taki detox. Jeżeli całe dnie spędzasz przed telewizorem, w internecie, a fb to Twój drugi dom, to zafunduj sobie ciszę medialną. Zrezygnuj świadomie z bycia online. Jeżeli Twoja praca jest stresująca – musisz podejmować odpowiedzialne decyzje lub pracujesz w głośnym miejscu: jesteś lekarzem, nauczycielem, managerem, pracujesz w sklepie, barze lub w kasie biletowej, to powinieneś poszukać spokojnego miejsca, które zapewni Ci wyciszenie, odpowiedni relax i wypoczynek.

Znajdź swoje miejsce na ziemi

Niektórzy wybiorą na urlop plażę wypełnioną bo brzegi ludźmi, zafundują sobie obiad w barze, do którego poczekają w długiej kolejce, pojadą do centrum miejscowości wypoczynkowej, gdzie postoją w godzinnym korku dojazdowym. Inni poszukają czegoś zupełnie przeciwnego. Każdy, podkreślam każdy, potrzebuje od czasu do czasu zmiany trybu życia, ale niestety nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Idealnym momentem na taką zmianę jest znalezienie na swój urlop odpowiedniego miejsca. Może to być np. kameralny dom w górach znajdujący się na uboczu w niewielkiej miejscowości, gdzie Twoje potrzeby ciszy i spokoju zostaną zaspokojone. Niestety takich miejsc nawet w polskich górach jest coraz mniej.

4b

Siwejka w Beskidzie Niskim – idealne miejsce na urlop

Na wypoczynek nie tylko w okresie wakacji, ale zdecydowanie przez cały rok możemy polecić Siwejkę – dom oferujący przytulne pokoje w Ropkach w Beskidzie Niskim. Znajdziecie tam ciszę i spokój, ale w połączeniu z wieloma możliwościami aktywnego wypoczynku dostosowanymi do potrzeb, możliwości i zainteresowań.

Każdy będzie miał co tu robić. Wędrowcy mają ogromne możliwości spędzania czasu w górach pustych i dzikich, rowerzyści mogą zmierzyć się z trasami rowerowymi prowadzącymi przez okoliczne przełęcze, grzybiarze „przepadną” na całe dnie w okolicznych lasach pełnych prawdziwków i rydzów, a rodziny z dziećmi znajdą wypoczynek koło domu, w oddalonej zaledwie o 6 km miejscowości uzdrowiskowej Wysowa Zdrój lub nad Zalewem Klimkówka.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ