Tratwą przez Pieniński Park Narodowy- atrakcja w Zakopanem w rozsądnej cenie

Stolica polskich gór kusi wieloma atrakcjami, dostępnymi na wyciągnięcie ręki. Spływy nie są niczym nowym, ale ostatnimi czasy cieszą się dużym zainteresowaniem. Przyciąga moc atrakcji i dobra cena. Jak wygląda spływ od środka? Co obejmuje cena biletu? Jakie oferty mamy do wyboru? I czy każdy może skosztować przyjemności pływania tratwą po Dunajcu?

Góry i woda, chyba nie ma lepszego połączenia. I to dlatego stolicę polskich gór każdego roku odwiedza już nie setki, a miliony turystów. W 2019 roku, wg wyliczeń pracowników Tatrzańskiego Parku Narodowego, Zakopane odwiedziło ok 3,8 mln turystów. Zyskują na tym różne atrakcje, w tym spływy tratwą. Łączą one możliwość podziwiania widoków, tradycję pod postacią strojów flisaków i historię, przekazywaną w humorystyczny sposób. Może być to całodzienna atrakcja dla ludzi w różnym wieku.

Co warto wiedzieć o spływie?

Spływy tratwą należą do spokojnych, nie są nastawione na mocne dawki adrenaliny. Dlatego śmiało może iść każdy, kto chce po prostu rozkoszować się pięknem Tatr. Tratwy powstają z połączenia kilku mniejszych łódek. Są w pełni bezpieczne, a za sterami, czyli wiosłem, zasiadają, a raczej stoją, doświadczeni przewodnicy. Zdjęcia na tej stronie https://www.splyw.pl/ dobrze oddają to, jak wygląda taki spływ. Turyści nie wiosłują, więc spływ nie wymaga żadnej siły czy kondycji fizycznej. Flisacy zabezpieczają przód i tył.

Jak wybrać organizatora?

Przed wyborem organizatora wycieczki warto sprawdzić:

  • transport na spływ- małym busem, czy autobusem, decydując się na ten drugi czas dotarcia na miejsce uzależniony jest od dużej liczby osób, lepiej gdy odbywa się małym busem,
  • czy firma działa legalnie: otrzymasz paragon bądź fakturę (?),
  • co otrzymujesz w ramach biletu: sam spływ (czy może również obiad, zwiedzanie okolicy itd.),
  • jak długo organizator zajmuje się tego typu wycieczkami: im dłużej tym lepiej.

Co w ramach biletu na spływ?

To zależy od organizatora. Część ofert to niestety sam spływ bądź zapychacze czasu, co nie jest korzystne dla turystów. Dlatego opłaca się szukać. Dobrym przykładem jest: https://www.splyw.pl/pakiety/splyw-dunajcem/, gdzie turysta ma wybór. W ofercie między innymi:

  • prywatne spływy,
  • spływy z biesiadą góralską,
  • spływ połączony z przejażdżką rowerową.

Opłaca się postawić na całodzienną atrakcję. Po pierwsze cały dzień jest pełen rozrywki. Po drugie, można nie tylko delektować się spływem, a również pysznym góralskim jedzeniem i dodatkowymi atrakcjami. I po trzecie jest to korzystne dla portfela.

Dla kogo spływ tratwą?

Tak naprawdę jest to forma spędzania czasu skierowana do wszystkich. Nie jest wymagana umiejętność pływania. Również dzieci są mile widziane. Z pewnością dla osób, które są żądne wrażeń, tratwa może się okazać rozczarowaniem, ale pozostaje jeszcze spływ pontonem, a na min skoków ciśnienia nie brakuje.

Gdzie można kupić bilety na spływ?

Przechadzając się po Zakopanem propozycje na spływy sypią się z każdej strony. Jednak czy takie kupowanie na ulicy jest bezpieczne? Nigdy nie wiemy, kto stoi za usługą i czy faktycznie wycieczka się odbędzie. Najpewniejszym miejscem zakupu są organizatorzy, którzy działają w branży od lat. A sam bilet lepiej zarezerwować online. Jest nie tylko szybciej, ale masz pewne miejsce na tratwie.

Atrakcja ma jeszcze jedną dużą zaletę, cenę, przynajmniej na spływach Dunajcem górale nie zdzierają. Dlatego zamiast wydawać na inne drogie wejściówki, spływy tratwami warto wziąć pod uwagę, zwłaszcza że dostarczają wiele pozytywnych wrażeń.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ