dieta odkwaszająca
fot. pixabay.com

Dieta odkwaszająca organizm jest znana od bardzo długiego czasu. Pomaga w przywróceniu równowagi zasadowo-kwasowej w organizmie, a także jest polecana w medycynie naturalnej jako profilaktyka dla zdrowia. Sprawdź, co dobrego może zrobić dla ciebie dieta odkwaszająca!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/dieta-odkwaszajaca-organizm/

Dieta zasadowa

To inaczej dieta odkwaszająca. Polecana jest głównie kobietom. Pozwala zachować prawidłowy poziom wapnia w kościach, a także przeciwdziała osteoporozie. Nasze ciało, które składa się w większej ilości ze związków zasadowych jest znacznie zdrowsze niż to, które ma większy odczyn kwasowy, do którego doprowadzamy naszą dietą.

Jedząc mięso, nabiał, tłuszcz zwierzęcy, słodycze, jaja, produkty oczyszczone oraz przetwory narażamy się na zakwaszenie organizmu. Wówczas z pomocą przychodzi dieta zasadowa, którą również poleca się osobom z artretyzmem oraz z wahaniami nastroju.

Na czym polega dieta?

Chcąc podtrzymać zdrowy zasadowy odczyn powinniśmy spożywać około 80% żywności, która ma charakter zasadowy, a resztę żywności o odczynie kwasowym. Wówczas na naszym talerzu powinno się znaleźć 20% białka i reszta węglowodanów.

W diecie zasadowej zakazane są napoje z kofeiną, tłuste mięsa, alkohol, śmieciowe jedzenie, napoje gazowane, a także tłuste sery.

Powinno się jeść wszystkie warzywa, również oliwę z oliwek, owoce, w tym melon cantalupe oraz grejfruty i kiwi. Wskazane jest spożywanie zielonej herbaty lub ziołowych herbat, a także naturalne soki owocowe, mleko sojowe, naturalny miód.

W 20% procentach dobrej jakości żywności, która ma charakter kwasowy, możesz wykorzystać chleb z pełnego ziarna, kurczaka, indyka, jogurty, sery białe lub twaróg, jajka z chowu ekologicznego, mąkę kukurydzianą, ryby, tortille, czereśnie oraz wiśnie, a także fasolę, groch, brązowy ryż i ziarna słonecznika.

Stosując dietę zasadową po około dwóch tygodniach zauważysz znaczną poprawę swojego samopoczucia, a także wiele nieprzyjemnych objawów zniknie.

Przeczytaj też: http://www.starovka.pl/czarna-rzepa-na-zdrowie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ