Dzisiejszy świat wygląda zupełnie inaczej niż ten, który znamy sprzed dwudziestu czy trzydziestu lat. Starsze pokolenie jest szczególnie zaskoczone, tym co obecna rzeczywistość proponuje ludziom na starcie ich dorosłego życia. I tak jak trzydzieści lat temu nie było jeszcze możliwości nieskrępowanego zwiedzania świata, nie było Internetu, ba… nawet komputery w domach pojawiały się niezwykle rzadko, to dziś młodzież to wszystko ma na wyciągnięcie ręki.

Czy zastanawiałaś się kiedyś nad dalekimi podróżami, nad poznaniem kultury innych krajów, nad zgłębieniem tajników języka obcego, tak aby w końcu poczuć się jak „native speaker”? Jeśli tak, powinnaś zainteresować się wyjazdami w charakterze Au Pair.

Au Pair – co to takiego?

Podstawowym celem programu Au Pair jest rozwijanie znajomości języka obcego, którego chcesz się nauczyć w stopniu doskonałym. Wyjazdy tego typu uregulowane są w specjalnej Konwencji Rady Europy, pod hasłem „European Agreement of Au Pair Placement”. Połączenie podróżowania i nauki języka obcego, forma pośrednia pomiędzy zwykłym wyjazdem studenckim, a wyjazdem zagranicznym, typowo zarobkowym, to właśnie wyjazdy w charakterze Au Pair. To bardzo popularna forma podróżowania dla młodych ludzi na całym świecie.

Ktoś, kto wyjeżdża zagranicę w charakterze Au Pair, jedzie do wybranej rodziny, z którą będzie mieszkał przez rok, a w zamian za utrzymanie i drobne kieszonkowe będzie opiekować się dziećmi. To znakomity sposób na poznanie języka obcego w praktyce. Tylko dzięki pobytowi w otoczeniu obcokrajowców można nauczyć się prawdziwie potocznego języka, można dogłębnie poznać zwyczaje i kulturę innego narodu, ba… można nauczyć się wręcz myśleć w innym języku. Ta ostatnia umiejętność jest rzeczywistym dowodem na doskonałą znajomość angielskiego, niemieckiego czy jakiegokolwiek innego języka. Au Pair to znakomite wyjazdy dla młodzieży, szczególnie tej, która nie do końca potrafi podjąć decyzję, w jakim kierunku kształcić się dalej. Jeśli więc jesteś w podobnej sytuacji, rozważ wyjazd w charakterze Au Pair.

Na co możesz liczyć?

Osoby decydujące się na wyjazd Au Pair, mieszkają u rodzin, które są specjalnie dobierane. Agencje organizujące te wyjazdy przedstawiają kandydatowi do wyjazdu rodzinę, natomiast rodzinie przedstawiają osobę, która chce u nich zamieszkać. Po obustronnej akceptacji, osoba wyjeżdżająca w charakterze Au Pair otrzymuje bezpłatne zakwaterowanie i pełne wyżywienie. W czasie pobytu staje się niemal członkiem tej rodziny, spędza z nią wspólnie czas, poznając w ten sposób codzienne życie i zwyczaje.  W zamian za to osoba taka opiekuje się dziećmi w tej rodzinie.

Przez cały okres pobytu, opiekun dzieci otrzymuje kieszonkowe oraz ma prawo do co najmniej dwutygodniowych wakacji. W czasie tego zagranicznego pobytu Au Pair jest pod opieką Biura Happy AuPair, które jest partnerem agencji, organizującej taki wyjazd ze strony polskiej.

Co zyskasz, wyjeżdżając?

Chcąc wyjechać jako Au Pair, trzeba wybrać sprawdzoną agencję zajmującą się tego typu wyjazdami. Warto odwiedzić stronę https://www.aupair.aifs.pl/, a wówczas wiadomo, że wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik. Dzięki wyjazdowi każdy nauczy się płynnie mówić w języku obcym, a bariera, której wcześniej nie można było pokonać, odejdzie w zapomnienie. Tak doskonała znajomość języka z pewnością przyda się potem w okresie pracy zawodowej, w jakimkolwiek zawodzie. Praca w charakterze Au Pair uczy młodych ludzi samodzielności i pewności siebie. Z kolei nawiązane, nowe znajomości z pewnością zaowocują w przyszłości przyjaźniami lub kontaktami zawodowymi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ