Jak tanio płacić za bilety lotnicze

Linie lotnicze sukcesywnie obniżają ceny swoich biletów, co stwarza okazję do poznawania coraz odleglejszych rejonów świata. Zapaleni podróżnicy znają także dodatkowe sposoby, które pozwalają na jeszcze większe obniżenie cen biletów lotniczych.

Kiedy kupować bilety

Do wyboru są dwie opcje:
• first minute,
• last minute.

Pierwsza oznacza, że na bilet polujemy 3-4 miesiące przed planowanym wylotem. Niektóre linie lotnicze organizują specjalne promocje dla tej opcji.

Druga opcja kierowana jest głównie do osób, które na podróż decydują się w ostatniej chwili. Na spakowanie i dojazd na lotnisko mają często 24 godziny. Warto pamiętać, że w tej opcji nie ma już prawdziwych hitów po 20% ceny. Niektóre portale specjalizują się w prezentowaniu ofert last minute wszystkich przewoźników

Jak znaleźć tanie bilety

Najwygodniejszym sposobem jest posługiwanie się wyszukiwarką internetową. Wystarczy wpisać kierunek i przybliżony termin podróży. Wyszukiwarki przeszukują strony przewoźników i pokazują oferty od najtańszej do najdroższej. Trzeba brać pod uwagę, że niekoniecznie będzie to połączenie z najbliższego lotniska. Czasami jednak dodatkowe połączenie i tak może okazać się opłacalne. Najczęściej związane jest to z kierowaniem promocji do obywateli określonego państwa.

Gdzie najlepiej kupować bilety

Sprawą oczywistą wydaje się, że u przewoźnika. Nie musimy płacić wtedy prowizji pośrednikowi. Nie zawsze jednak jest to tak oczywiste. Czasami przewoźnik chcąc zwiększyć sprzedaż, oferuje pośrednikom bardzo atrakcyjne ceny, jest wtedy szansa, że kupimy je taniej.

U pośrednika warto kupować bilety na loty łączone. Na ogół są one ubezpieczone (warto sprawdzić).
W sytuacji, kiedy pierwszy lot się opóźni, mamy szansę na odzyskanie kosztów za drugi lot. Kupując oddzielne bilety na oba loty u przewoźników, koszty drugiego lotu nam przepadną.

Atrakcyjne promocje

To także szansa na tańsze bilety. Przewoźnicy cyklicznie organizują różne promocje na swoich przelotach. Można śledzić je na stronach linii lotniczych lub specjalnych portalach promocyjnych. Dobrym rozwiązaniem jest także korzystanie z programów lojalnościowych (karty, vouchery, kody).

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ