Złote Piaski czy Słoneczny Brzeg

W czasach PRL Polacy chętnie wyjeżdżali na wczasy do Bułgarii. Niskie ceny, gwarantowana pogoda zapewniały udany urlop. Po kilku latach mody na wypoczynek w Grecji czy Chorwacji, znowu chętnie wybieramy Bułgarię.

Złote Piaski czy Słoneczny Brzeg

To dwa najpopularniejsze ośrodki wypoczynkowe w Bułgarii. Chętnie odwiedzane są nie tylko przez Polaków, ale przede wszystkim przez Niemców, Brytyjczyków, Skandynawów i Rosjan. Oba doskonale przygotowane są na przyjmowanie tysięcy turystów.

Złote Piaski

To najstarszy bułgarski kurort. Obecnie znajduje się tu ponad 100 hoteli, przystań jachtowa, Aqua Park i wiele innych atrakcji dla turystów. Liczne restauracje, kawiarnie pozwalają także na ciekawe spędzanie wieczorów.

Złote Piaski położone są w otoczeniu Parku Krajobrazowego, co zapewnia ochronę przed nadmiernym słońcem, ale stwarza również możliwość pieszych wycieczek i poznawania atrakcji przyrodniczych oraz starych monastyrów. W niedalekiej odległości od Złotych Piasków (17 km) znajduje się Warna, miasto związane z Polską. To w bitwie pod Warną w 1444 r. zginął król Władysław Warneńczyk. Bułgarzy wystawili mu piękne mauzoleum. Miejsce chętnie odwiedzane przez polskich turystów.

Słoneczny Brzeg

To zdecydowanie najbardziej popularny kurort Bułgarii, z tego też powodu ceny są tu znacznie wyższe niż w Złotych Piaskach. Na turystów czekają najbardziej nasłonecznione plaże Morza Czarnego. Woda osiąga temperaturę 24 stopni. Zażywanie kąpieli jest bezpieczne nawet dla dzieci, gdyż dno opada bardzo łagodnie. Na turystów czeka wiele atrakcji, zwłaszcza w porze nocnej. Zdecydowanie jest to miejsce dla osób, którym nie przeszkadzają tłumy. Zaletą Słonecznego Brzegu jest możliwość skorzystania z fakultatywnych wycieczek do Turcji. Jeżeli znudzimy się wylegiwaniem na plaży, możemy udać się na pieszą wycieczkę do Nessebaru, to urokliwe miasteczko o średniowiecznej zabudowie.

Zarówno Złote Piaski, jak i Słoneczny Brzeg są miejscami, które warto wybrać na letnie wakacje. Kryterium, które może mieć decydujące znaczenie, to ceny. W Złotych Piaskach są niższe, ale za to w Słonecznym Brzegu znajdziemy więcej ofert last minut.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ