Odwiedzając Trójmiasto latem poza ciekawymi zabytkami, muzeami czy gorącymi plażami koniecznie warto zwrócić uwagę na rejsy motorówkami RIB. Turyści mogą zaplanować wycieczkę, dzięki której zwiedzą nadmorskie miasta od strony wody.

Zwiedzenie Gdyni, Sopotu i Gdańska od strony wody wymaga wynajęcia motorówki. Nie trzeba do tego posiadać umiejętności jej sterowania. Na miejsce zbiórki podpływa zatankowana motorówka wyposażona w niezbędny ekwipunek, za której sterami siedzi wyszkolony sternik, który jest również przewodnikiem. Na pokład jednej motorówki można zaprosić aż dziewięć osób, jednak nie jest to warunek konieczny. Można także zaplanować romantyczny rejs we dwoje.

Water Taxi to genialny sposób na poznanie historii Trójmiasta oraz zobaczenie morskich ciekawostek, ponieważ są one widoczne tylko z perspektywy wody. Najlepszy punkt widokowy, pozwalający na jednoczesne podziwianie Gdyni, Sopotu i Gdańska znajduje się na głębokich wodach Zatoki Gdańskiej. Z tego miejsca dostrzec można bliskość tych trzech miast i zrozumieć historię ich powstania.

Rejs szybką motorówką to kolejny argument przemawiający za tego typu formą zwiedzania. Prędkość, fale i morska bryza powodują wzrost poziomu adrenaliny, a ta gwarantuje niesamowite przeżycia.

galeria32

Motorówki RIB stacjonują w marinie Gdynia i najczęściej tutaj rozpoczynają się wycieczki. Kolejnym punktem startowym jest marina na końcu molo w Sopocie. Optymalny czas wynajmu motorówki to dwie godziny. Jeśli jednak turystom zależy na szczegółowym zwiedzeniu Trójmiasta – najlepiej poświęcić na tę atrakcję od trzech do czterech godzin.

Spędź relaksujący weekend na wycieczce po Zatoce Gdańskiej

Wycieczka po Zatoce Gdańskiej to doskonała okazja do tego, by zobaczyć wiele ciekawych miejsc. Przy każdym z nich łódź motorowa zatrzymuje się, a sternik zdradza kilka ciekawostek i najważniejszych informacji.

Z wody zobaczyć można porty w Gdyni i Gdańsku. Port w Gdyni niestety nie jest dostępny dla ruchu łodzi turystycznych, ale za to jest świetnie widoczny od strony Zatoki Gdańskiej. Natomiast port w Gdańsku rozbudowany jest wzdłuż ujścia Wisły Martwej, a ruch turystyczny jest dozwolony. W trakcie wycieczki przepływamy kanałami portowymi podziwiając wiele stoczniowych i portowych konstrukcji oraz przebywające w porcie statki.

Przy odrobinie szczęścia zarówno w Gdyni, jak i w Gdański spotkać można ogromne statki wycieczkowe, czyli nowoczesne cruisery. Do terminala kontenerowego w Gdańsku raz w tygodniu zawijają największe statki świata, jakimi są kontenerowce. Wymiary kontenerowca to 400 m długości i 60 m szerokości, więc spotkanie tego kolosa w trakcie rejsu po Zatoce Gdańskiej jest niezwykle ciekawym doświadczeniem.

water_taxi_2

Water Taxi pozwala na sprawne dotarcie do kolejnych miejsc na trasie wycieczki. Dzięki temu w czasie dwóch godzin możemy zwiedzić w zasadzie całe Trójmiasto i poznać zarówno historię regionu, jak i wiele faktów z morskiego życia tych miast.

Regaty dla firm, imprezy na motorówce – idealny sposób na spędzenie wolnego czasu

Wynajęcie motorówki to świetny pomysł na imprezę ze znajomymi, rodzinną wyprawę czy wieczór kawalerski oraz panieński. Polecamy również wynajem regaty dla firm. Planując wizytę w Gdyni, Sopocie lub Gdańsku zachęcamy do skorzystania z oferty rejsów wycieczkowych szybkimi motorówkami RIB. Więcej informacji do uzyskania na stronie firmowej Riby.pl

[Głosów:3    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ