„Smutny jak Jurata w deszcz”, śpiewał przed laty Zbigniew Wodecki. Jednak z nami Twój zimowy wypad na Mierzeję Wiślaną z pewnością nie będzie smutny. Przed wyjazdem zarezerwuj apartament z widokiem na morze oraz poznaj atrakcje, jakie czekają na Ciebie w tym niepozornym mieście, w którym Wojciech Kossak namalował swoje najsłynniejsze obrazy!

Czy wiesz, że nazwa „Jurata” pochodzi od żmudzkiej bogini, która wbrew swojemu ojcu, Gorku, zakochała się w ubogim rybaku? Pogański bóg miał ukarać córkę za ten mezalians poprzez zniszczenie jej podwodnego pałacu, który rozpadł się na setki małych bursztynów. Do dziś odłamki pałacu bogini można znaleźć na plaży w Juracie.

Sun&Snow – apartamenty nad morzem, dzięki którym Twój odpoczynek nabierze wyjątkowego charakteru

Atrakcje Juraty – Wieża Widokowa i Park Linowy Ju-Huu

Jurata to przede wszystkim punkt wypadowy do innych miast i miasteczek na Półwyspie Helskim. Nie znaczy to jednak, że w samym miasteczku nie ma nic do zobaczenia. Jedną z głównych atrakcji Juraty jest Wieża Widokowa, zlokalizowana na szczycie dawnej wieży ciśnień. Po wejściu na najwyższy punkt z wieży można podziwiać malowniczy widok na las sosnowy, ciągnący się aż do Hela, oraz Zatokę Pucką. Wstęp jest bezpłatny, a samo wejście na wieżę nie powinno stanowić problemu zarówno dla młodszych, jak i starszych zwiedzających.

Z Wieży Widokowej prowadzi prosta droga do Parku Linowego Ju-Huu!!!, w którym cała rodzina może bawić się świetnie na powietrznych mostach, kładkach, linach i huśtawkach. Park składa się z systemu lin, rozwieszonych na drzewach o wysokości od 5 do 11 m. Apartamenty nad morzem będą idealnym rozwiązaniem po aktywnym wypoczynku.

Molo w Juracie i Bałtykarium

Znajdujące się w Juracie molo to idealne miejsce do długich spacerów, podczas których można oddychać świeżą, morską bryzą. Molo liczy 320 m długości i powstało w latach 70. XX wieku, kiedy to Jurata przeżywała szczyt popularności jako atrakcyjny kurort turystyczny dostępny dla każdego. Co ciekawe, w Juracie znajduje się… jeszcze jedno molo! Tego nie ma nawet w Sopocie.

Po spacerze wzdłuż mola warto udać się do Bałtykarium. To miejsce, w którym możesz zobaczyć kilkadziesiąt gatunków zwierząt zamieszkujących Morze Bałtyckie (krewetki bałtyckie, babki, stornie, kiełże i ślimaki morskie) oraz uświadomić sobie, jakiego typu śmieci zostają wyrzucane do morza (m.in. koła od roweru lub butelki oblepione pąklami i sinicami). W innej części wystawy można także zobaczyć egzotyczne gady (legwan, kameleon, krokodyl), płazy (jadowite węże) i pająki. Cena biletu wynosi 20 zł, a po zwiedzaniu w znajdującym się w Bałtykarium sklepie można kupić książki o tematyce morskiej.

Cały dzień spacerowania po Juracie warto zakończyć w apartamencie Ratibora, gdzie za noc zapłacisz tylko 160 zł.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ