Święta już tuż tuż, a ty ten wyjątkowy czas zamierzasz spędzić w górach? Wynająłeś apartament w Tatrach, zebrałeś najbliższych, masz już też prezenty? Najwyższy czas pomyśleć o tym, co zabrać ze sobą, aby zarówno podczas Wigilii, jak i całego pobytu czuć się w pełni komfortowo.

Po pierwsze – strój wizytowy

Niezależnie od tego, czy Wigilię planujesz spędzić z najbliższymi w wynajętym na ten czas apartamencie w Tatrach, czy też wybieracie się na kolację do restauracji, musisz mieć ze sobą odpowiedni strój. Kolacja wigilijna jest ważnym wydarzeniem, dlatego warto ją odpowiednio celebrować. Elegancka sukienka, kupiona specjalnie na tę okazję, w walizce kobiety, a koszula w zestawieniu z ulubioną muszką (zapomnij o jeansach) w walizce mężczyzny to elementy, których absolutnie nie może zabraknąć. Nie zapomnij też o odpowiednim obuwiu.

Pamiętaj, żeby wybrać takie ubrania, w których nie tylko będziesz czuć się wygodnie, ale które też nie będą się za bardzo gniotły. Nie musisz się tym przejmować, jeśli zabierasz ze sobą żelazko lub jest ono na wyposażeniu tatrzańskiego apartamentu, w którym się zatrzymacie.

Po drugie – prezenty

Nie zapomnij prezentów, które kupiłeś bliskim – wydaje się to oczywiste, jednak podczas pakowania panuje zwykle duże zamieszanie, dlatego najlepiej jest wcześniej przygotować sobie listę rzeczy do zabrania.

Co ważne, nie musisz pakować ozdobnie prezentów przed wyjazdem – szczerze mówiąc, w walizce mogą się nieco zniszczyć, a tego z pewnością nikt by nie chciał. Co więc zrobić? Zapakuj prezenty, a osobno świąteczne torebki, papier ozdobny, wstążki, wszystko to w co zamierzasz zapakować upominki. Dzięki temu, prezenty, którymi obdarujesz swoich bliskich, będą w ten wigilijny czas wyglądać wyjątkowo.

Po trzecie – ciepłe kapcie i ulubiona książka

Kto z nas nie lubi po kolacji wigilijnej usiąść w gronie najbliższych i odpocząć? Idealnie jest wtedy zrzucić eleganckie obuwie i włożyć ciepłe, zimowe kapcie, dzięki którym można poczuć się jak w domu… Zapakuj też książkę, na której czytanie może znaleźć się chwila – w końcu w gronie najbliższych nie trzeba cały czas rozmawiać, wystarczy po prostu być razem.

Po czwarte – strój sportowy

Po wigilijnym szaleństwie warto się zrelaksować, zamieniając strój wizytowy na sportowy. Będąc w Tatrach, nie można przecież cały czas siedzieć w apartamencie. To okazja do świątecznych spacerów z najbliższymi, na co często brakuje czasu w codziennym życiu.

Wybierasz się w Tatry na święta? Nie zapomnij spakować tego, co niezbędne!

VisitZakopane.pl
ul. Jagiellońska 36, 34-500 Zakopane
Tel. +48 600 49 49 49

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ