5 powodów, dla których warto się uczyć angielskiego w Anglii

Kursy językowe za granicą stają się coraz bardziej popularnym sposobem na ciekawe i pożyteczne spędzanie wakacji. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście zajęcia z języka angielskiego. A skoro mówimy angielski, pierwsza myśl mknie oczywiście ku wyspom brytyjskim. To idealne miejsce, aby pogłębić znajomość tego języka. Dlaczego? Oto 5 powodów, dla których warto uczyć się języka angielskiego w Anglii.

Języka angielskiego uczy się w polskich szkołach blisko 5 tysięcy uczniów. Dla sporej grupy z nich wyjazd do Anglii może być sposobem na ciekawe spędzenie wakacji, a także skuteczne przygotowanie do egzaminu, pozbycie się bariery w mówieniu, zdobycie większej biegłości w określonym zakresie leksykalnym czy gramatycznym. Trudno o bardziej efektywny sposób na szybkie postępy w znajomości języka obcego niż pobyt za granicą. Doświadczenia tysięcy kursantów są tego najlepszym dowodem. A skoro zamierzamy poprawić swój angielski, to najlepszym miejscem do tego są właśnie Wyspy Brytyjskie. Dlaczego?

  1. W Anglii mamy najwięcej szkół językowych do wyboru. Kto chce spędzić czas w dużym mieście może udać się np. do Londynu. Dla wielbicieli ciszy i spokoju odpowiednie będą mniejsze miejscowości, np. Birmingham, a dla spragnionych akademickiej atmosfery polecamy Cambridge lub Oxford.
  2. Kursy w zagranicznych szkołach nastawione są na praktyczną naukę. Nie ma tu nieustannego powtarzania ćwiczeń z gramatyki czy nudnego wkuwania słówek. Podstawą są konwersacje i nauka zwrotów, które rzeczywiście się przydają w codziennym życiu.
  3. Pobyt w Anglii to przygoda życia, możliwość przekonania się na własne oczy, w jaki sposób żyją rodowici Anglicy, jak naprawdę wygląda angielski humor czy prawdziwe są stereotypy dotyczące angielskiej pogody, jak „zła” w istocie jest angielska kuchnia. Nie ma lepszej możliwości, aby wtopić się w angielską rzeczywistość, poczuć rytm życia i zwyczaje tubylców.
  4. Do angielskich szkół językowych przylatują uczniowie z całego świata. Przebywanie w międzynarodowym towarzystwie dodatkowo wymusza codzienne posługiwanie się językiem obcym. W gronie rówieśników łatwiej jest doskonalić płynność w mówieniu, osłuchać się z językiem, wzbogacać słownictwo. Można także nawiązać ciekawe kontakty na przyszłość.
  5. Kurs językowy w Anglii wcale nie jest przywilejem dla właścicieli najbardziej zasobnych portfeli. Wyjazd zorganizowany przy pomocy pośrednika specjalizującego się w kursach językowych np. Agencji Turystycznej ATAS może okazać się zaskakująco przystępny cenowo, jeśli porównamy koszty indywidualnych lekcji z native speakerem w Polsce i dodatkowo doliczymy koszty wycieczki krajoznawczej i wakacji. Warto pytać o konkretne oferty, bo ich rozpiętość w zależności od sposobu dojazdu, rodzaju zakwaterowania i ilości zajęć jest spora.

Pobyt na kursie języka angielskiego w Anglii daje możliwość nauki autentycznego języka. Łatwo złapać akcent, poznać potoczne zwroty. Przebywanie wśród ludzi, którzy tym językiem władają na co dzień i szansa na posługiwanie się angielskim niemal 24 godziny na dobę – to dodatkowe zalety pobytu za granicą.

Dodatkowo w Anglii nie sposób się nudzić. Kraj ten przyciąga rocznie miliony turystów swoją bogatą historią, zabytkami, architekturą, ludźmi, kulturą, sztuką i sportem. Nie zapominajmy, że kurs językowy to również okazja do wyjścia na koncert, do kina czy teatru. W Anglii każdy znajdzie coś, co go zadziwi, zainspiruje i zaciekawi. Tu spotyka się tradycja z nowoczesnością, wyszukany styl i ekstrawagancja, przywiązanie do historii i wizjonerskie pomysły, które zachwycają świat. Pobyt w Anglii to niesamowity bodziec do dalszej nauki języka i  jedyne w swoim rodzaju doświadczenie wynikające z poznania historii, zobaczenia zabytków i przeżycia wielu typowych dla Anglii atrakcji.

Materiał promocyjny.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ