Wyjazd na kilka miesięcy lub na rok do Ameryki najczęściej oznacza pracę „na zmywaku” lub jako niania. Jednak opcji jest dużo więcej, na dodatek możesz zorganizować sobie taką pracę, która jednocześnie będzie po prostu świetną zabawą i okazją do poznania ludzi z całego świata. Dowiedz się, jak możesz wykorzystać wakacyjny czas na pracę w Stanach.

Work and travel, czyli pracuj w Stanach Zjednoczonych

Work and travel to program wymiany kulturalnej w Stanach Zjednoczonych. Polega na tym, że prowadzący program znajdują dla ciebie pracę, którą możesz wykonywać przez okres wakacyjny lub przez rok. Jednak, co bardzo ważne, istotą tego programu jest nie tylko work, lecz także travel. Po pracy będziesz miał wiele czasu na zwiedzanie tego ciekawego kraju.

Tego rodzaju programy to świetne rozwiązanie. To nie tylko idealny sposób na zarobienie kwoty, której w naszym kraju w czasie wakacji byś nie zarobił. Taki wyjazd może stać się przygodą życia. To także możliwość poznania nowych ludzi z całego świata. Masz także ciągły kontakt z językiem – pracując, musisz go używać ciągle, wobec czego oswajasz się z nim, a blokada językowa znika niezauważenie. Taki wyjazd da ci więcej, niż całe lata uczenia się w najlepszych szkołach językowych.

Campower, czyli bądź opiekunem na obozie

Nie ulega wątpliwości, że najbardziej popularną pracą jest aupair, jednak w programach work and travel masz o wiele więcej możliwości. Jedną z nich jest campower, czyli program pracy na obozach wypoczynkowych i wakacyjnych dla dzieci. Jest to świetne rozwiązanie, praca łączy się z niezwykłą rozrywką. A to wszystko za bardzo atrakcyjne kieszonkowe. Na dodatek w zasadzie nie ponosisz żadnych kosztów związanych z wyjazdem.

Praca nie wymaga żadnych kwalifikacji. Pracujesz jako personel pomocniczy, zajmujesz się organizacją obozu, a jednocześnie spędzasz mnóstwo czasu z młodymi ludźmi z każdego zakątka świata. Na dodatek nie jesteś opiekunem, więc nie ponosisz żadnej odpowiedzialności za dzieci. I masz naprawdę dużo wolnego czasu. Praca trwa zaledwie 9 tygodni, a później masz czas na to, by zwiedzać, podróżować i poznawać nowe miejsca. Zarobione kieszonkowe z pewnością ci na to wystarczą. O specyfice pracy możesz dowiedzieć się więcej na www.campamerica.pl, czyli bezpośrednio u źródła – firmie, która zajmuje się organizowaniem wyjazdów do pracy.

Program vs samodzielny wyjazd

Skorzystanie z programu jest bardzo dobrym rozwiązaniem z wielu powodów. Wielu osobom wydaje się, że w czasie samodzielnego wyjazdu będą mieć dużo większą swobodę, jest to jednak mylne wrażenie. Samodzielne szukanie pracy na miejscu może zająć mnóstwo czasu, ponadto może nie uda ci się znaleźć pracy, w której będziesz miał satysfakcjonujące zarobki i tak szeroką wymianę kulturalną.

Program Camp America jest także o wiele bardziej bezpiecznym rozwiązaniem. Nie martwisz się po prostu niczym. Nie musisz się stresować ani wylotem, ani pobytem. Lot jest bezpłatny, podobnie jak odbiór z lotniska. Na dodatek jeszcze przed wyjazdem przechodzisz szkolenia, dzięki którym lepiej się zorientujesz w sytuacji i łatwiej sobie poradzisz w nowym miejscu. Każdy uczestnik ma swojego opiekuna, który zajmuje się jego sprawami. Nie musisz martwić się także zakwaterowaniem ani utrzymaniem – to jest w pełni bezpłatne. Mieszkasz bezpośrednio przy obozie, więc problem z dojazdem do pracy także odpada.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ