Jak wybrać dobrą ofertę wakacyjną

Wakacyjny urlop to czas, na który czekamy przez cały rok. Chcemy go spędzić spokojnie i atrakcyjnie, dlatego powinniśmy dokładnie analizować oferty biur podróży.

Na co zwrócić uwagę

Planując wakacje wiemy, w jakim kierunku chcemy jechać, w jakim terminie i jaki mamy przeznaczony na to budżet. Pozostało wybranie najlepszej oferty. Pod uwagę należy wziąć następujące kryteria:

• biuro podróży,
• termin wyjazdu,
• program wycieczki,
• standard hotelu,
• wyżywienie,
• opieka biura.

Biuro podróży

Wielu chętnych na zagraniczne wyjazdy elektryzowały informacje o bankructwie niektórych biur i kłopotach rodaków z powrotem do kraju. Niestety tak się czasami zdarza, ale to niewielki procent firm funkcjonujących na rynku. Chcąc mieć pewność wiarygodności biura warto sprawdzić go na forach internetowych, zasięgnąć opinii znajomych oraz sprawdzić formalne informacje (przynależność do PIT lub izb regionalnych). Jeżeli korzystaliśmy już z usług jakiegoś biura i byliśmy zadowoleni z jego usług, to najlepiej go nie zmieniać. Możemy też liczyć na korzystne upusty za lojalność.

Termin wyjazdu

Oczywiście ściśle związany jest z naszym urlopem, ale ma wpływ na cenę oferty. Wyjazd w okresie dużych imprez lub uroczystości regionalnych zawsze związany jest z wyższą ceną.

Program wycieczki

To najważniejszy element w przypadku wycieczek objazdowych. Warto w tym wypadku sprawdzić ile czasu przewidziane jest na zwiedzanie, a ile na przejazd. Nie opłaca się korzystać z ofert, które przewidują zwiedzanie z okien autokaru. O takich wycieczkach szybko zapomnimy.

Wyjazdy pobytowe rządzą się nieco innymi prawami, ale należy upewnić się czy jest możliwość wycieczek fakultatywnych. Leniuchowanie możemy przecież połączyć ze zwiedzaniem lub wycieczkami turystycznymi.

Standard hotelu

Najczęściej określany jest za pomocą ilości gwiazdek, ale w poszczególnych państwach standardy bardzo się różnią, dlatego trzeba dokładnie dopytać się o wszystkie szczegóły.

Wyżywienie

Do wyboru jest kilka opcji. 2 lub 3 posiłki, all inclusive (najkorzystniejsza). Trzeba dopytać się o śniadania, czy jest to stół szwedzki (do wyboru do koloru) czy śniadanie kontynentalne (rogalik i kawa).

Opieka biura

Może to być rezydent lub pilot. Rezydent jest wystarczający przy wyjazdach pobytowych. Załatwia wszystkie formalności związane z zakwaterowaniem i pomaga w sytuacjach awaryjnych.

W czasie wycieczek objazdowych, w których uczestniczą różne osoby, pilot odpowiada nie tylko za sprawy formalne, ale także za atmosferę i ewentualne łagodzenie konfliktów.

Przy wyborze oferty najważniejszą sprawą jest przeczytanie umowy, która określa nasze prawa i obowiązki biura podróży.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFirst minute czy last minute
Następny artykułNiezbędnik turysty
Avatar
Najbardziej w podróżach lubię samotność. To właśnie ona zmusza mnie do okrywania samego siebie.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ