Gdy musimy liczyć się z wydatkami, zwykle poszukujemy najtańszych rozwiązań w podróży: dotyczy to zwłaszcza ceny za nocleg w pokoju hotelowym. To własnie koszty noclegów należą bowiem do tych najmocniej odciskających piętno na naszym podróżnym budżecie. Poniżej podpowiemy, co robić, aby wynająć niedrogi pokój w hotelu.

Po pierwsze, nie zawsze warto brać najtańszą ofertę. Czasami tylko nieznacznie droższy pokój ma już znacznie wyższy standard niż pokój z najtańszej aktualnej oferty wśród pokoi w całym hotelu. Warto wybierać rozsądnie.

Szukaj na portalach rezerwacyjnych

Wiele hoteli, szczególnie tych lepszych (ale również hosteli) prowadzi rezerwacje przez własną stronę. Niestety jednak, system rezerwacyjny na takich stronach hotelowych jest często wadliwy, a jeszcze częściej ceny na nich są wyższe niż gdziekolwiek indziej. Podsumowując więc – okazji cenowych szukajmy wszędzie, ale nie bezpośrednio na głównej stronie internetowej hotelu. Zasada ta nie dotyczy dużych sieci hotelowych, które mają liczne oddziały na całym świecie – tutaj zwykle da się polegać na niezawodności technicznej witryny, jak na tym, że nie przepłacimy.

Szukając hotelu warto wiedzieć, co oznacza konkretna ilość gwiazdek

Ilość gwiazdek określa bardzo dokładnie standard hotelu – jednak zasada ta dotyczy Europy i Stanów. Poza tym, bywa różnie. O ile cztery gwiazdki w Europie oznaczają wysoki standard, a nawet można powiedzieć, że luksus, tak już jednak w Indiach czy w Egipcie 4 gwiazdki to absolutna podstawa, poniżej którą nie powinniśmy schodzić, bo możemy zastać na przykład insekty w pokojach.

Na czym przepłącamy w hotelach?

Aby obniżyć sobie cenę za pobyt w hotelu, warto zrezygnować z wykupowania śniadania w tymże przybytku. W Warszawie za dodatkowe śniadanie należy doliczyć około 20 do 30 zł do opłaty za wynajem pokoju. Rzadko jednak za tę cenę będziemy mogli liczyć na dobrej jakości posiłek. Zdecydowanie ciekawsze smakowo i estetycznie jest zjeść śniadanie na mieście. Warszawa to miejsce, w którym bez problemu znajdziemy pyszne śniadanie w dobrej cenie.

Kolejna rzecz, za którą przepłacamy to oczywiście internet – standardem jest w obiekcie jest szerokopasmowy internet radiowy. Warto jednak wiedzieć, że nie zawsze oznacza to, że klient nie będzie miał doliczonej do rachunku usługi udostępnienia połączenia z siecią. Często bezpłatny internet jest tylko w hotelowym lobby.

Artykuł powstał we współpracy z Hotelem Lamberton pod Warszawą

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ