Pakowanie się na podróż, by zabrać wszystko, co niezbędne, nie jest łatwą sprawą. Nawet największe, najbardziej pojemne walizki na kółkach zmuszają do ograniczeń. Oto parę sprytnych sposobów na efektywne pakowanie.

Jak składać ubrania do walizki?

Wiele osób ma nawyk, aby wszystko układać w kosteczkę. To znakomity sposób organizacji szafy, jednak niekoniecznie najlepsza forma wykorzystania pojemności bagażu. Pakując ubrania w walizki, najlepiej zrobimy, jeżeli zawiniemy je w rulony i ułożymy ciasno jeden przy drugim. W ten sposób nie tylko zmieścimy więcej, ale i ubrania nie będą pogniecione – śmiało więc można założyć, koszulkę czy bluzkę prosto po wyciągnięciu jej z bagażu. Jednym z wariantów takiego pakowania jest zawijanie ubrań jednych w drugie, zaczynając od skarpetek, a kończąc na jeansach lub bluzie.

Wykorzystaj przegródki w walizce

Każda walizka na kółkach podróżna i biznesowa ma w środku – jak i czasem na zewnątrz – różne przegródki. Pakując swoje rzeczy, warto je mądrze wykorzystać. I tak płaską przegródkę na dnie wykorzystujemy na dokumenty, laptopa, książki itp. Niektórzy w ten sposób chronią przed zagnieceniami elementy garnitury, gdy jadą w podróż służbową. Małe przegródki kieszonki pozwolą zapanować nad takimi akcesoriami jak ładowarka do telefonu, baterie do różnych sprzętów, golarka, długopisy, notes, paczka papierosów. Dzięki takiej organizacji nie tylko zapakujemy wszystko sprawnie, ale i będzie od razu wiedzieć, gdzie jest. Wyrabiając sobie rutynę pakowania, trudniej jest o jakiejś rzeczy zapomnieć. Niektóre walizki na kółkach wykonane z materiału mają także dodatkową zewnętrzną przegrodę. To w niej można też umieścić mały laptop albo dokumenty.

Walizki na kółkach a woreczki i etui

Sposobem na pakowanie ubrań, kolejnym po zwijaniu ich w rulony, jest używanie eleganckich woreczków. To przydatne szczególnie w przypadku bielizny, której organizowanie w bagażu sprawia zwykle najwięcej kłopotu. Zarówno w sklepach z galanterią i bieliźnianych, jak i na portalach z rękodziełem można kupić podróżne woreczki na bieliznę. Wykonane są z płóciennych tkanin i zaciągane troczkiem lub zamykane na zamek. Zazwyczaj sprzedawane są komplety – na czystą i brudną bieliznę. Dzięki takiemu rozwiązaniu drobne elementy garderoby nie będą rozrzucone po całym bagażu. Taki dyskretny i elegancki woreczek sam w sobie zajmuje niewiele miejsca, więc zmieści go typowa walizka na kółkach. Podróżna organizacja stanie się też przyjemna dzięki walorom estetycznym takiego opakowania. Również wiele innych przedmiotów można umieścić w praktycznych etui, dzięki którym łatwiej będzie je złożyć i umieścić wraz z innymi rzeczami.

Nie tylko, jak zmieścić – czy walizki muszą być wypchane?

Nie jest to sposób na to, jak zmieścić w bagażu jak najwięcej, ale na to, by mieć do upchnięcia w nim jak najmniej. Warto zastanowić się, które rzeczy będą na pewno niezbędne i ograniczyć się wyłącznie do nich. Może się okazać, że wcale nie są nam potrzebne dwie walizki, ale tylko jedna. Jeżeli chodzi o sprzęt elektroniczny i sportowy, to pytanie brzmi: czy na pewno będziemy mieli czas i okazję korzystać ze wszystkiego, co chcemy zabrać. Garderoba natomiast powinna być nie tylko dostosowana do pogody – chociaż gdy prognozują upały, warto wziąć jednak jedną lekką kurtkę i długie spodnie na wieczór. Należy wybrać rzeczy, które możemy ze sobą zestawiać dowolnie – w ten sposób potrzebować ich będziemy mniej.

Jaka duża walizka na kółkach – podróżna optymalizacja

Jeżeli zaplanowaliśmy dokładnie, czego potrzebujemy, i znamy wszystkie techniki kompaktowego składania i pakowania, a wciąż trudno się zmieścić – może to walizka jest tu problemem? Jeżeli wyjeżdżamy na dwa tygodnie z rodziną, to zamiast koniecznie odrzucać rzeczy, których nie zdołamy zabrać, warto wybrać właściwy rozmiar walizki. Nie da się zaprzeczyć, że to najlepszy sposób na to, aby zmieścić w bagażu jak najwięcej. Na długie wyjazdy warto wybierać walizki na kółkach w średnim i dużym rozmiarze, podczas gdy tzw. kabinówki to raczej dobre akcesoria na weekend. Warto także pamiętać, że nawet nieduża walizka zmieści dodatkowo kilka rzeczy więcej, jeśli skorzystamy z dodatkowej kosmetyczki w zestawie, którą możemy przypiąć do rączki, zamiast pakować do środka.

[Głosów:3    Średnia:3.3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ