Niesamowite widoki, wiele atrakcji, wspaniała pogoda, piękne plaże i pyszne jedzenie – taki właśnie jest Meksyk. Te wszystkie czynniki sprawią, że wycieczka do Meksyku pozostawi po sobie niezwykłe wspomnienia i wiele wspaniałych fotografii. Kraj znajduje się na liście marzeń wielu turystów. Nadchodzący sezon to doskonała okazja, aby zarezerwować sobie miejsce na wyprawie do tego wyjątkowego kraju. Co warto o nim wiedzieć przed wyjazdem?

Warunki atmosferyczne w Meksyku

Największą popularnością wśród przyjezdnych kraj cieszy się w tak zwanej porze suchej, czyli dokładnie od grudnia do kwietnia. Temperatury są wtedy bardzo znośne. Po tym okresie temperatura powietrza zdecydowanie rośnie i robi się o wiele wilgotniej, co dla niewytrenowanych podróżników może być nieco uciążliwe. Od września do listopada pojawiają się obfite opady deszczu.

Meksyk kuchnią stoi

To czego nie sposób pominąć, pisząc o Meksyku to tamtejsza kuchnia. Jest ona niezwykle aromatyczna i smaczna. Do najbardziej popularnych dań należą placki kukurydziane podawane w najrozmaitszych odsłonach (quesadillas, burrito, tacos). Spróbować można także dań z ryżem i rożnego rodzaju past – na przykład guacamole, która powstaje na bazie awokado.

Największe atrakcje

Na terenie kraju znajduje się wiele ruin świadczących o istnieniu pradawnej cywilizacji Majów. Najsłynniejsze ruiny to pewnie dobrze wszystkim znana Chichen Itza. Niezwykła architektura, interesująca historia i monumentalizm budowli przyciągają turystów z całego świata. Co jeszcze warto zobaczyć będąc w Meksyku? Z pewnością cenoty, czyli małe naturale zbiorniki z krystalicznie czystą wodą, w których można się wykąpać. To alternatywne źródło relaksu dla wielbicieli kąpieli. Kąpiel w takim basenie pośrodku dżungli to niesamowite przeżycie. Gdyby tego było mało, warto wybrać się na wybrzeże, choćby w rejony Tulum, gdzie znajdują się najpiękniejsze plaże. Warto na nich wypocząć po długich i męczących pieszych wycieczkach. Na pierwszy rzut oka widać, że Meksyk to idealne miejsce na wypoczynek i zwiedzanie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ