gotowanie

Coraz cieplejsze dni sprawiają, że chętnie myślimy o wycieczkach i podróżach. Planując je warto zastanowić się co będziemy jeść oraz w jaki sposób przyrządzać posiłki. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek.

O ile w przypadku wycieczek jednodniowych kwestia żywienia nie jest problemem, ponieważ kanapki możemy wziąć ze sobą, a obiad zjeść w restauracji lub po powrocie, o tyle w przypadku dłuższych wyjazdów sprawa się komplikuje. Warto więc wiedzieć co może nam pomóc w przygotowywaniu posiłków podczas wyjazdu.

Gotowanie na ogniu

Jeśli w podróży zamierzamy samodzielnie przygotowywać sobie posiłki, a miejsce, w którym będziemy przebywać (obóz, kemping, środek lasu) nie daje nam dostępu do kuchni warto wyposażyć się w lekką kuchenkę turystyczną, która pozwoli nam na smażenie lub gotowanie posiłków w wygodny sposób. Do wyboru mamy zarówno kuchenki gazowe, jak i te na paliwo ciekłe. Tylko od naszych indywidualnych upodobań zależy, na jaką z nich się zdecydujemy.

Garnki i naczynia, które mogą się przydać

Sama kuchenka to za mało, by przyrządzić ciepły posiłek. Dlatego też wybierając się w podróż warto zabrać ze sobą zestaw menażek, które dzięki sprytnym rozwiązaniom zabierają obecnie coraz mniej miejsca. Przyda nam się również zestaw naczyń turystycznych oraz metalowy kubek, w którym bez trudu zagrzejemy wodę na kawę lub herbatę. Skompletowanie takiego zestawu nie powinno być trudne, ponieważ oferta turystycznych naczyń jest bardzo szeroka.

Co jeść?

Poza wyborem garnków czy kuchenki warto również zastanowić się nad produktami, które będziemy jeść. Ponieważ podczas podróży mogą spotkać nas różne warunki warto postawić na produkty, którym nie grozi szybkie zepsucie a więc makarony, ryże,konserwy mięsne czy dania w słoikach. Dobrym wyborem są również dania instant, które wystarczy zalać gorącą wodą. Produkty, które mogą ulec zepsuciu, a więc owoce, mięso czy jajka lepiej jest kupować na miejscu. O ile oczywiście jest to możliwe.

Tak przygotowani na pewno nie będziemy głodni.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Następny artykułFirst minute czy last minute
Avatar
Najbardziej w podróżach lubię samotność. To właśnie ona zmusza mnie do okrywania samego siebie.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ