Termy koło Zakopanego

Wyjazdy „na termy” stały się bardzo popularne, szczególnie wśród osób planujących weekendowe wypady za miasto. To świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, odstresowanie się, naładowanie baterii przed ciężkimi tygodniami w pracy czy podreperowanie swojego zdrowia. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się termy koło Zakopanego, gdzie nie brakuje kompleksów basenowych z wodą pozyskiwaną z głębokich źródeł. Prześledziliśmy lokalną ofertę i wiemy już, które termy na Podhalu wypadają najlepiej.

Kierunek: Bukowina Tatrzańska

Nie będziemy Cię dłużej trzymać w niepewności. Najlepsze termy koło Zakopanego znajdują się w Bukowinie Tatrzańskiej, czyli w miejscowości położonej około 16 kilometrów od centrum stolicy polskich Tatr. Znajdziesz tam Termy BUKOVINA – imponujący kompleks basenowy, który zdecydowanie warto odwiedzić przy okazji wolnego weekendu czy po prostu wakacyjnego pobytu na Podhalu.

Termy BUKOVINA oferują duży wybór basenów, jacuzzi i zjeżdżalni, ale też dostęp do bardzo rozbudowanej strefy SPA z saunami i łaźniami parowymi oraz punktami gastronomicznymi. Dużym atutem tego kompleksu jest świetna lokalizacja – dojazd z Zakopanego, Nowego Targu czy Poronina jest bardzo łatwy, bez korków i bezpieczny. Na zmotoryzowanych gości czeka parking mieszczący aż 200 samochodów, dlatego nietrudno o wolne miejsce, co ma znaczenie szczególnie w szczycie sezonu urlopowego.

Najważniejszym powodem, dla którego warto odwiedzić Termy BUKOVINA, jest oczywiście woda termalna. Pozyskuje się ją z odwiertu mierzącego aż 2400 metrów, dzięki czemu woda ma wybitne właściwości zdrowotne, zawierając aż 28 cennych minerałów, w tym potas, magnez, żelazo, chrom, krzem, siarka, selen, mangan, lit, wapń czy sód.

Warto wiedzieć

Temperatura wody w Termach BUKOVINA wynosi od 30 do 38 stopni Celsjusza. Relaksowanie się w niej jest bardzo przyjemne.

Strefa basenowa robi duże wrażenie

Tym, na co na pewno zwrócą uwagę rodzice jest masa atrakcji dla najmłodszych. Często jest tak, że w tego typu obiektach dzieci się po prostu nudzą, przez co dorośli nie mogą nacieszyć się zdrowotną kąpielą i odpoczynkiem. W Termach BUKOVINA nie ma o tym mowy – wystarczy wspomnieć, że do dyspozycji dzieci (ale i rodziców) są aż 3 świetne zjeżdżalnie.

Do tego dochodzi jeszcze 20 basenów i 8 saun. Więcej o atrakcjach Term BUKOVINA przeczytasz na oficjalnej stronie internetowej kompleksu – https://www.termyBUKOVINA.pl/termy-BUKOVINA/o-termach.

Na plus trzeba też zapisać Termom BUKOVINA doskonale zorganizowaną strefę gastronomiczną. Do wyboru mamy zarówno dania kuchni regionalnej, jak i potrawy dla osób będących na diecie, wegetarian oraz oczywiście dla dzieci (nie brakuje nawet lodów). Dzięki temu można spędzić w tym miejscu praktycznie cały dzień i nigdzie się nie spieszyć.

Warto podkreślić, że woda w Termach BUKOVINA jest stale monitorowana, co przekłada się na pełne bezpieczeństwo kąpieli.

Znaleźliśmy jeszcze jedną zaletę tego kompleksu, która tylko utwierdziła nas w przekonaniu, że są to bezsprzecznie najlepsze termy koło Zakopanego. Chodzi o położenie. Bukowina Tatrzańska jest jedną z najpiękniejszych miejscowości na Podhalu, wypoczywając w zewnętrznym basenie można podziwiać zachwycającą panoramę Tatr i napawać się widokiem okolicznych lasów reglowych. To wręcz synonim idealnego wypoczynku.

Korzyści z kąpieli w wodzie termalnej

Woda termalna, pozyskiwana z głębokich pokładów ziemi, jest nasycona wieloma cennymi związkami chemicznymi, które są niezbędne ludzkiemu organizmowi. Powinno się je dostarczać nie tylko wraz z pożywieniem i piciem, ale także od zewnątrz, do czego idealnie nadają się właśnie kąpiele w basenach termalnych.

Dłuższy kontakt z wodą termalną ma zbawienny wpływ na cały organizm, m.in. na:

  • pracę serca,
  • metabolizm,
  • funkcjonowanie stawów i mięśni,
  • gospodarkę hormonalną,
  • redukcję napięcia nerwowego i prawidłową pracę mózgu,
  • wygląd i stan skóry (woda termalna ma zastosowanie w terapii takich chorób, jak AZS czy łuszczyca).

Kąpiele w wodzie termalnej są zalecane osobom dochodzącym do siebie po różnego rodzaju urazach, operacjach czy długotrwałym leczeniu. To również doskonały sposób na zahamowanie procesów starzeniowych oraz pozbycie się stresu.

Gdzie spać wybierając się na termy koło Zakopanego?

Termy BUKOVINA mają jeszcze jednego asa w rękawie. Jest nim znajdujący się w tym samym miejscu czterogwiazdkowy Hotel BUKOVINA. Zatrzymując się w nim mamy dostęp do basenów termalnych na wyciagnięcie ręki, a gratis otrzymujemy rewelacyjne widoki. To dobry wybór zarówno na weekendowy pobyt we dwoje, jak i rodzinne wakacje.

[Głosów:14    Średnia:2.9/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ