Top 5 pielgrzymek zagranicznych - dokąd najchętniej pielgrzymujemy?

Pielgrzymki zagraniczne cieszą się popularnością nie tylko wśród osób po 30. roku życia, lecz także wśród młodzieży i studentów. Pielgrzymka jest niezwykłym przeżyciem duchowym, na które wiele osób przygotowuje się miesiącami – zarówno psychicznie, jak i fizycznie. To także okazja, by spotkać osoby mające ten sam cel w życiu i nawiązać wartościowe znajomości. Sprawdź, dokąd najczęściej podróżują chrześcijanie i jak znaleźć dobre biuro pielgrzymkowe, z którym bezpiecznie wyruszysz w drogę.

Ziemia Święta – podróż do początków chrześcijaństwa

Podróż do Ziemi Świętej, znajdującej się na terytorium obecnego Izraela i Palestyny, to jedna z najpopularniejszych chrześcijańskich pielgrzymek. Co ciekawe, pielgrzymka do Ziemi Świętej jest popularna także wśród wyznawców judaizmu i islamu, którzy podróżują do obiektów sakralnych położonych m.in. w Jerozolimie. Obowiązkowe punkty podczas wizyty w Ziemi Świętej to Jerozolima, Betlejem i Nazaret, a dobre biuro pielgrzymkowe zabierze nas także do Jerycha, Kafarnaum, Ain Karem, Jordanu oraz nad Morze Martwe.

jerusalem

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu

Pielgrzymka do Rzymu najczęściej odbywa się śladami św. Maksymiliana Kolbe i św. Jana Pawła II. To właśnie w Rzymie znajdziemy słynny Plac św. Piotra oraz Bazylikę św. Piotra wraz z tłumnie odwiedzanym grobem Jana Pawła II. Pielgrzymi, którzy przyjadą do Rzymu podczas obecności papieża, mogą także wziąć udział w uroczystej modlitwie na Anioł Pański. Wycieczka do Rzymu to także okazja, by odwiedzić Bazylikę Sant’Andrea delle Fratte oraz klasztoru, w którym studiował św. Maksymilian Kolbe.

Pielgrzymka do Fatimy – śladami Franciszka, Hiacynty i Łucji

fatima

Udana wycieczka do Portugalii wiąże się nie tylko ze zwiedzaniem pięknej Lizbony i wylegiwaniem się na plaży, lecz także z odwiedzeniem Fatimy – jednego z najsłynniejszych ośrodków maryjnych na świecie. To właśnie w tym niewielkim portugalskim mieście w 1917 roku Matka Boża miała ukazać się trójce dzieci, by przekazać im słynne trzy tajemnice fatimskie. Pielgrzymka do Fatimy jest okazją, by odwiedzić Sanktuarium Fatimskie z Bazyliką Trójcy Przenajświętszej, Bazyliką Matki Bożej Różańcowej i kaplicą Objawień, która powstała w miejscu objawienia się Maryi pastuszkom – Franciszkowi, Hiacyncie i Łucji.

Lourdes – mistyczne spotkanie u źródła

Najsłynniejsze źródło świata o uzdrowicielskiej mocy znajduje się we francuskim Lourdes. Pielgrzymka do Lourdes to okazja, by napić się niezwykłej wody lub zażyć kąpieli, a także znaleźć ukojenie w modlitwie i dowiedzieć się więcej na temat św. Bernadetty Soubirous, której w 1858 roku ukazała się Matka Boża, wskazując źródło. Do tej pory Kościół katolicki uznał 69 cudów z Lourdes, określanych mianem cudownych uzdrowień.

Santiago de Compostela – z wizytą u św. Jakuba

Hiszpańskie miasto Santiago de Compostela to cel podróży wielu pielgrzymów z całego świata, którzy przemierzają szlak Camino pieszo lub rowerem, by dotrzeć do Katedry, gdzie zgodnie z wierzeniami spoczywa ciało św. Jakuba Większego Apostoła. Drogę św. Jakuba można pokonać, wybierając jeden z wielu dostępnych szlaków Camino, choć do najpopularniejszych zaliczamy szlak francuski i szlak portugalski.

Misja Travel – katolickie biuro pielgrzymkowe, z którym odwiedzisz ponad 40 krajów!

Na pielgrzymki zagraniczne najlepiej wybierać się z biurem podróży wyspecjalizowanym w organizowaniu pielgrzymek. Jednym z najpopularniejszych polskich biur jest Misja Travel – katolickie biuro pielgrzymkowe mające w swojej ofercie wycieczki religijne do ponad 40 krajów na całym świecie.

Misja Travel działa od 2010 roku, skupiając się na działalności pielgrzymkowej i zapewnieniu turystom niezwykłych przeżyć duchowych oraz najlepszych przewodników, w tym biblistów. Katolickie biuro pielgrzymkowe Misja Travel zbiera pozytywne opinie wśród użytkowników Facebooka i Google Reviews, którzy podkreślają doskonałą organizację, profesjonalizm pilotów i bogaty program pielgrzymek.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ