Wypożycz samochód w Gdańsku i objedź całe pomorze

Wakacyjny wynajem aut cieszy się nieustającą popularnością nie tylko podczas urlopów zagranicznych. To bardzo praktyczna forma podróżowania także po naszej ojczyźnie. Z rozwiązania tego chętnie korzystają rodziny z dziećmi czy grupy studentów. Pojazd najlepiej jest wynająć w dużym mieście, do którego łatwo można dostać się samolotem lub pociągiem. Wypożyczalnie na ogół usytuowane są w lokalizacjach dogodnych dla turystów. Tłumaczymy krok po kroku, jakich formalności należy dopełnić, aby wynająć samochód w Gdańsku. Wymieniamy ponadto miejscowości, które warto zobaczyć na Pomorzu.

Od pomysłu do realizacji

Pomysł wynajmu aut w Gdańsku na ogół rodzi się spontanicznie podczas planowania letnich wakacji. Polskie wybrzeże Bałtyku jest wszak jednym z głównych celi podróży naszych rodaków, a Gdańsk, to jedno z najczęściej odwiedzanych tu miast. Wielu turystów chętnie przedłuża wizytę w Trójmieście i eksploruje mniejsze miejscowości na Pomorzu. Największą wolność daje nam w tym przypadku objazdówka samochodowa. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie posiadają czterech kółek na własność lub przybywają do Gdańska z odległych krańców Polski samolotem.

Praktyczne porady

Jeżeli chcemy, aby nasz wyjazd był jak najbardziej ekonomiczny, pamiętajmy o dwóch zasadach. Po pierwsze, wynajem samochodu jest tym bardziej opłacalny, im dłużej trwa nasza wyprawa. Po drugie, w przypadku większych grup, taniej będzie wypożyczyć jeden duży pojazd niż dwa lub trzy mniejsze. Jeszcze przed dotarciem na miejsce, warto porównać oferty kilku wypożyczalni aut w Gdańsku i zarezerwować wybrany model z wyprzedzeniem.

Kwestie formalne

Aby wynajem auta był możliwy, kierowca musi wylegitymować się ważnym prawem jazdy oraz dowodem osobistym. Wybrana wypożyczalnia samochodów w Gdańsku może stosować jednak dodatkowe zasady. Do najczęstszych zaliczamy minimalny wiek wynajmującego oraz okres posiadania prawa jazdy.

Na wschód: Mierzeja Wiślana

Gdy w ręku trzymamy już kluczyki do pojazdu, czas ruszyć w drogę. Popularnym kierunkiem na wschód od Gdańska jest Mierzeja Wiślana. Najlepiej znaną wśród urlopowiczów miejscowością jest tu Krynica Morska, z wartą odwiedzenia latarnią. Osoby pragnące odpocząć od zgiełku tłumów mogą zatrzymać się w Kątach Rybackich i złapać oddech na tutejszej plaży.

Na Zachód: Hel, Łeba i jeszcze dalej

Jeśli po odebraniu auta z gdańskiej wypożyczalni zdecydujemy się skierować na zachód, najbardziej oczywistym celem stanie się Półwysep Helski, pełen atrakcji dla każdego. Miłośnicy sportów wodnych mogą spróbować kitesurfingu na Zatoce Puckiej. Bardziej stonowani urlopowicze powinni natomiast odwiedzić fokarium lub eksplorować liczne fortyfikacje. Ciekawym kierunkiem jest również Łeba, z położonym nieopodal Słowińskim Parkiem Narodowym, znanym z ruchomych wydm. Jeżeli do dyspozycji mamy więcej czasu, możemy kontynuować przejazd wzdłuż wybrzeża, aż do granicy z Niemcami w Świnoujściu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ