Wycieczka objazdowa po Sankt Petersburgu

Sankt Pentersburg – miasto w Rosji, nazywane Wenecją Północy zostało stworzone w XVIII wieku przez Piotra I. Położone jest w miejsce, w którym Newa uchodzi do Morza Bałtyckiego. Cechuje się oryginalną barokową i klasycystyczną zabudową. Wycieczka do Sankt Petersburga to niezapomniane przeżycie, lecz uwaga – to miasto uzależnia! To zaraz po Moskwie jeden z najważniejszych ośrodków kulturalnych, gospodarczych, naukowych oraz przemysłowych.

Piter” można zwiedzać na różne sposoby. Miasto jest w stanie zaoferować szereg atrakcji, więc wybór trasy na wycieczkę do Sankt Petersburga to niełatwe zagadnienie. Niemniej w pierwszej kolejności warto odwiedzić kilka sztandarowych zabytków – będzie to idealny wstęp do znajomości z tym wyjątkowym miastem.

Pałac Michajłowski – to właśnie tam warto w pierwszej kolejności skierować swoje kroki. Piękny, neoklasycystyczny pałac stanowi główny gmach Muzeum Rosyjskiego. Niektóre z jego sal wciąż są wystrojone w bogatym włoskim stylu!

Wycieczka do Sankt Petersburga nie może się odbyć bez wizyty w Pałacu Maryjskim. To właśnie tam mieści się jedna z najbardziej prestiżowych scen muzycznych. Reprezentuje ona poziom, którego próżno szukać gdzie indziej – to może być gwóźdź programu wycieczki.

Kolejnym zabytkiem uwielbianym przez turystów z całego świata jest Peterhof, czyli zespół pałacowo-ogrodowy. Osoby zwiedzające z pewnością będą pod wrażeniem pałacu znajdującego się w centrum parku. Co więcej, sam park również zapiera dech w piersiach, a w szczególności znajdujące się tam Wielka Kaskada, ozdobiona złoconymi posągami z brązu.

Wycieczka do Sankt Petersburga to doświadczenie, które sprzyja  zadumie. Z tym miastem związane są losy wielu Polaków. Wielu z nich tam robiło karierę polityczną, zdobywało bogactwo, ale i umierało samotnie w ponurych kazamatach. Sankt Petersburg to miasto, w którym po prostu nie da się zorganizować nudnej wycieczki. Można tam jeździć co roku i za każdym razem odkrywać coś nowego! To właśnie tam można zobaczyć, jaka naprawdę jest Rosja.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ